Wpis z mikrobloga

#wideorejestrator #70mai #kamerasamochodowa #xiaomi #dashcam
mam do Was 4 pytania.

1. (mniej ważne) od niedawna używam wpiętej do zapalniczki 70mai midrive d07 i nie działa mi parking surveillance, więc jak rozumiem, żeby zadziałał muszę dokupić i podłączyć dedykowany kabel 70mai Hardwire Kit?

2. (ważniejsze) co robicie, żeby lusterko d07 nałożone na oryginalne lusterko nie miało mikro-wibracji? Mam auto w dieslu i nawet na postoju "telepanie" lusterka 70mai jest uciążliwe. Może między lusterka należy włożyć jakąś warstwę filcu albo coś?

3. (najważniejsze) czy znaleźliście opcje na nie włączanie się "ekranu" w lusterku przy starcie samochodu? Bardzo lubię fakt, że przy wrzuceniu wstecznego włącza mi wsteczną kamerkę dostosowaną do cofania. Ale zupełnie nie potrzebuję, żeby włączał mi ekran przy zapłonie. Może komuś się to udało wyłączyć?

4. (najmniej ważne) czy da się d07 wyciszyć zupełnie? Udało mi się co najwyżej ustawić poziom głośności na Low, w związku z czym kamerka gada do mnie przy włączeniu, przy każdym kliknięciu itd. co bywa irytujące.
  • 4
@K_R_S:

ad. 1 - możesz po prostu przerobić gniazdo zapalniczki, żeby dawało napięcie cały czas

ad. 4 - nie mam 70mai, ale jak mnie w chińskiej kamerce IP wkurzał głośnik to ją rozebrałem i odłączyłem głośnik (myślałem, że będzie odlutowywanie/cięcie, a tam konektor zrobiony, więc elegancko do odpięcia) -- niemniej tracisz wtedy podgląd nagrania z dźwiękiem :)
@K_R_S do trybu parkingowego potrzebujesz Hardware Kit. Gniazdo zapalniczki podłączone na stałe do zasilania nie uruchomi tego trybu. Hw kit ma dwa zadania: 1 podaje odpowiednią sekwencję napięć na piny wtyczki zasilania dzięki którym lusterko wie że może odblokować tryb parkingowy; 2 chroni akumulator i wyłącza zasilanie do kamery gdy akumulator rozładuje się zbyt głęboko (nie pamiętam dokładnie ale chyba poniżej 11v). Obie sprawy są opisane na rosyjskich forach.

Ad4. Na ruskich