Wpis z mikrobloga

Siema Mirki,

Do wygrania:

Mikrofon BOYA - wart ok 89zł, używany mało ale komuś się pewnie przyda.

Zacząłem umieszczać filmy na YT z tego jak sobie gotuję i ostatnio zmieniłem sprzęt do audio.

Mój ostatni filmik:

2-minutowy filmik o tym jak sobie fajne śniadanie zrobić w 15-20minut.

Zasady:
1. Nie biorą udział konta utworzone po tym poście.
2. Plusujesz wpis.
3. Obejrzyjcie filmik i zostawcie swoją opinię (film ma tylko 2 minuty jak coś)
4. Zapraszam również do subowania i likowania filmiku!
5. Zdjęcie mikrofonu poniżej.
6. Wyślę paczkomatem na mój koszt.

Losowanie: 31.03.2021r przez mirkrorandom

#rozdajo
Fridge_ - Siema Mirki,

Do wygrania:

Mikrofon BOYA - wart ok 89zł, używany mało ...

źródło: comment_1616941899sg6rMvcXWjnqV7bplUZbek.jpg

Pobierz
  • 155
  • Odpowiedz
@Fridge_: O, to jest ten rodzaj filmków jedzeniowych, który oglądam tonami dla relaksu (a niekoniecznie dla samych przepisów). Mnóstwo tego jest po "azjatyckiej" stronie yt (zresztą chyba gdzieś wyżej w komentarzu wspominasz, że z nich czerpiesz inspirację).

Od siebie mogę dorzucić w ramach komentarza, że czym mniej zamieszania na ekranie, tym lepiej. Mam tu na myśli to, że samo pokazywanie przyrządzania jedzenia jest wzrokowo mocno angażujące, więc tło powinno być jednolite i czyste (zrezygnowałabym zdecydowanie z tej różowej "ceratki"). Czym gładsze tło, tym lepiej. A na sam koniec, jak już masz gotowy "produkt", to wtedy fajnie rozszerzyć kadr i dodać ewentualne ozdoby (jak te zielone wazoniki (świeczki? szklanki?) u Ciebie w filmiku).
I sam kadr też może być nieco większy. Najlepiej chyba mieć kamerę na widok z góry, na ręce jako główny kadr i czasem dodawać jakieś mniejsze detale, typu ucieranie ciasta itp. Chociaż akurat to tylko moja estetyka, ale widziałam super kanały z kadrami podobnymi do Twoich.

Mogę Ci podrzucić dla inspiracji kilka moich
  • Odpowiedz
@Fridge_: Przez przypadek kliknąłem coś na jutubie i skasowało mi pisany komentarz więc w skrócie tyle:
Nie komplikuj języka jak masz z nim problemy. Zamiast "It should have been thick" Co jest bez sensu napisz zwyczajnie It should be thick.
Jak nie wiesz jak budować zdanie to daj komuś do sprawdzienia - "ramekins put into pot" Put ramekins int pot.
Buduj proste zdania i trzymaj się reguły KISS. (Keep it
  • Odpowiedz
@Fridge_: fajny szybki przepis, ale nienawidzę słyszeć mlaskania i gdyby nie #rozdajo to dislike by poszedł na samym początku filmu.

A no i dej mi ten mikrofon, przyda się na e-lekcje i nie bede musiał teamsa na telefonie odpalać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Fridge_: Nie wbijaj jajka do miski, gdzie masz całą resztę. Wbijaj do szklanki i przelewaj. Po pierwsze kawałki skorupki, których możesz nie zauważyć. Po drugie jak Ci się kiedyś trafi trefne jajo, to całość w kibel ;)
  • Odpowiedz
@Fridge_: Musisz koniecznie wziąć jakiegoś narratora, który z nierzucającym się w uszy, nieobcokrajowym akcentem będzie czytał to, co piszesz w napisach, bo tego zwyczajnie nie chce się czytać. Musi to ktoś fajnie czytać i opowiadać.

Słuchałem na słuchawkach. Dźwięk jest dobry, ale musisz wyrównać dynamikę dźwięku, aby wszystkie odgłosy były tak samo głośne i nic się nie wybijało wyraźnie spoza ciut za cichej muzyki. Te wszystkie odgłosy nalewania, stukania, to
  • Odpowiedz