Wpis z mikrobloga

@Trujkont: Dużo zależy do regionu, np. taka Bawaria będzie sporo droższe rzeczy miała niż Sachsen-Anhalt. Na ogół wciąż pozostaje drożej, ale ceny w Polsce się zbliżają od lat i w ciągu ostatnich kilku dało się zauważyć spore zmniejszenie się różnicy w porównaniu do Polski (bo w Polsce podrożało), a markowe produkty (też te spożywcze) coraz częściej kosztują tyle samo co w Polsce, albo są nawet tańsze.
@Trujkont: mięso którego nie jadam jest droższe. Ryby które czasem jem są #!$%@? drogie. Chleb w piekarni droższy ale lepszy, marketowy szit tani ale przynajmniej dla mnie ajadalny. Reszta tańsza bądź porównywalna. Środki czystości tańsze. Nawet polskie piwo jest w De tańsze niż w Pl ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie mówiąc o wódzie czy jakis łiskaczach, bo to potrafi być 2x tańsze. Usługi są drogie, jeśli weźmiesz
@Trujkont: Bez porownania. Nawet pracujac za smieciowa stawke przez agencje tak jak ja, stac mnie na wszystko na co mam ochote i nie rozwalam tym swojego budzetu domowego.
W ogole inna bajka - tak jak przedmowca.
@Trujkont: podstawowe produkty drozsze o jakies 30-50%, tzn mięso, warzywa, nabiał.. jeżeli chodzi o te wysoko przetworzone to zazwyczaj delikatnie drożej ale zdarza się że nawet taniej jak w PL.