Wpis z mikrobloga

Dobra Mireczki dzisiaj na szybko będzie post, ale będą duże zmiany w mapie kwadratów.
Jak pewnie zauważyliście mapa nie aktualizowała się od początku marca, po części dlatego że postanowiłem przepisać wszystko praktycznie od zera w oparciu o klucze api statshunters, dotychczasowy kod był mega niewydolny jeżeli chodzi o odświeżanie zawartości dlatego skonstruowałem ostateczne rozwiązanie kwestii kwadratów.

Stara mapa nie będzie już odświeżana - w ciągu tego weekendu całkowicie spadnie z rowerka (oczywiście jeśli wszystko zadziała), w zamian zapraszam wszystkich do rejestracji na nowej iteracji mapy - już finalnej.

Nowa mapa dostępna jest pod adresem: https://rowerowyrownik.tk/mapa/

Rejestracja: https://register.rowerowyrownik.tk/

(Dzisiaj coś statshunters nawala więc nie zawsze może się udać zarejestrować, po prostu ich serwer wywala błędy)

Proces rejestracji jest prosty jak konstrukcja cepa, jeśli masz konto na wykopie i konto na stravie połączone ze statshunters.

Nowa mapa będzie jedyną rozwijaną przeze mnie dalej wersją.

Dzięki wykorzystaniu api statshunters mapa będzie odświeżać się raz - kilka razy dziennie (to jest jeszcze do dogrania),
dodatkowo w widoku indywidualnym widać teraz cały max cluster użytkownika i nałożony na to max square.
Zrobiłem też mały tuning UI, poprzestawiałem kilka rzeczy, przy każdym użytkowniku widać jego statystyki, po kliknięciu na nicka z listy mapa centruje się na jego max square, wspólny max square jest widoczny na sztywno (zobaczymy czy się sprawdzi, ale powinien się odróżniać na tle innych kratek - kolory jeszcze pewnie się troszkę zmienią jak mapa się wypełni).
Jedyne informacje jakie przechowuje mapa to wykopowy login, klucz api, i kwadraty użytkownika pobrane ze statshunters.

Dodatkowo chciałem was przeprosić za takie skakanie z kwiatka na kwiatek jeżeli chodzi o rozwój mapy, ale obiecuje że to już finalna wersja jeżeli chodzi o sposób pobierania danych, prościej się tego już nie da zrobić.

Przez weekend będę usuwał ewentualne bugi z nowej mapy, potem przekieruje linki na stronie statystyk na nowy adres.
Pewnie troszkę potrwa odbudowywanie na nowo bazy kwadratów, ale liczę na waszą pomoc w tym przedsięwzięciu ( ͡~ ͜ʖ ͡°).

Bugi, pytania, propozycje - zapraszam do komentowania ( ͡ ͜ʖ ͡).

(Dzisiaj i jutro będę co kilka godzin odświeżał mapę żebyście długo nie musieli czekać.)

#kwadraty #rownikowetesty
  • 51
@panato: nie tyle za dużo roboty co zatłukło by ci przeglądarkę w 3 sekundy, po kliknięciu na usera mapa przerysowuje wszystkie kratki na mapie, wyobraź sobie teraz że przelatujesz myszką od góry do dołu po liście - hover na każdym userze robi redraw czyli renderuje od nowa 30k kratek... jeden render zajmuje do kilku sekund tak więc nie super zoptymalizowane ;)

Ogólnie będę jeszcze grzebał przy tej liście żeby przyspieszyć wyświetlanie
@kapitantaca: trochę się bawiłem canvasem IMHO by udźwignął, ale rzeczywiście jak tam będzie 100+ szkodników, każdy z tysiącami kwadratów to się to robi bardziej skomplikowane...

Aczkolwiek opcja największego kwadratu per user to już jest bardziej do zrobienia, co nie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@marafc: Statshunters udostępnia specjalną końcówkę API dla swojego rozszerzenia do chroma która zwraca tylko współrzędne kwadratów pomijając wszystkie inne dane, po prostu zamiast nieefektywnie scrapować wszystkich po kolei podpinam się pod tą końcówkę. Tym sposobem same kwadraty wczytują się mega szybko i są w 100% zgodne z tym co widać na SH. Jeżeli jest taka opcja to nie ma sensu wymyślać koła na nowo.