Wpis z mikrobloga

#smieci #odpady #krakow
Porąbane są te reguły dotyczące wyrzucania śmieci, obserwuję MPO na facebooku i chyba trzeba by zrobić jakiś katalog co gdzie wyrzycić i przed każdym wyrzuceniem sprawdzać każdą najdrobniejszą rzecz do którego pojemnika powinna pójść.

Przykłady: Stłuczony kieliszek - do szkła? Otóż nie, do zmieszanego. Większa pestka z owoców do bio? Otóż nie, do zmieszanego. Bilety MPK - do papieru? Otóż tak i nie - te z punktu sprzedaży do papieru, te z automatów do zmieszanych. W całości plastikowa deska klozetowa - do plastiku? Otóż kurde nie, nigdzie. Trzeba ją zawieźć do lamusowni.

Czy te reguły są ogólnopolskie, czy w różnych miastach jest różnie?
v.....t - #smieci #odpady #krakow 
Porąbane są te reguły dotyczące wyrzucania śmieci...

źródło: comment_1616765992awCxc0gAjlXqQniZka4zFI.jpg

Pobierz
  • 69
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Agemaker: coraz droższy wywóz, a coraz więcej trudności więc robię podobnie. Papier do papieru chyba że zmieszane mam bliżej albo otwarty i tak ze wszystkim. Do tego wszystko con oże gnić czyli np opakowania po skietanie też do zmieszanego, bo papier i plastiki wyrzucam 1-2 na tydzien i by kosmicznie śmierdziałoa zużywać cennej wody do oplukiwania śmieci to ostatnie co zrobię
@worldmaster: No właśnie, nie mam pojęcia. Jak to przeczytałem pierwszy raz na rozpisce przy kontenerach to mi nieźle zaczęła czacha dymić od tych pomysłów.

@j3sion: Kurde. Sobie wyobraziłem, że taka aplikacja czy hui by działała tak jak zwykle takie rzeczy działają w rządowych projektach i człowiek by stał przez dobrych parę minut przed śmietnikiem, bo chomiczek napędzający serwer znowu by dostał ataku serca i cała usługa by się zawiesiła (
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@viareddit: ciekawe dlaczego nie ma konkretnych sortowni, gdzie pracownicy są odpowiednio przeszkoleni i ogarną co podlega recyklingowi, a co nie. Nie można ufać obywatelom, że będą sortować odpowiednio śmieci, bo zawsze będą ludzie, którzy mają to gdzieś.
@viareddit: #!$%@?, bio do bio, papier do papieru, szkło do szkła, plastik do plastiku a jak nie wiem gdzie to do zmieszanych, nie zamierzam się tu jakoś szczególnie rozckliwiać nad tym, ktoś bierze pieniądze za pracę w sortowni to te szczególne przypadki może sortować, ja się nie zamierzam bawić w 10 pojemników na śmieci


@Agemaker: i to jest najzdrowsze i najbardziej logiczne podejście - tak trzymać!
@pilot1123: @Agemaker: @viareddit:

Selektywna zbiórka odpadów = gmina selekcjonuje,co weźmie i może dalej sprzedać, a czego nie.
Ja tez mam w dupie co sie rozłoży to do bio (nierzadko np cale papierowe torby wypelnione obierkami bo tak mi wygodniej gromadzic),co jest papierem do papierów,co tworzywem do plastiku.

PSZOK nieraz mnie z czyms wygonił a od zwyklego czlowieka nie firmy to powinni wszystko wziac.
@viareddit: Bo to jest po prostu idiotyzm. Podnoszą nam koszty wywozu śmieci i jeszcze roboty dokładają xD Zgodzę się na tę podwyżkę, ale niech to idzie na inwestycje w nowoczesne sortownie i ludzi,którzy się tym zajmą, bo nie mam zamiaru trzymać 20 kubłów na śmieci w domu i za każdym razem zaglądać do poradnika co i gdzie ma iść
@Agemaker: No właśnie. Liczba frakcji jak i co powinno do czego trafiać powinna być podobna w całym kraju żeby ludzie się przyzwyczaili do samego procesu i dodatkowo dosyć intuicyjny,, a sortowanie powinny być do tego dostosowane. Teraz przy przeprowadzce na inne osiedle, to na nowo trzeba sprawdzać co gdzie albo jak jesteś u znajomych lub rodziny, to pytać jak ten debil jak u nich wyrzucić. Zresztą u mnie na osiedlu zasady
@ChochlikLucek: a weź daj spokój... W tamtym roku odwiedziłem rodzinkę nie w Pl i jak zobaczyłem tę tabelkę co gdzie z czym i do czego to oszalałem.
Do jednego worka jakieś obierki można #!$%@? ale skorupki od jajka już nie haha