Wpis z mikrobloga

Ostatnio kolizję miałem i typowi zarysowałem zderzak przy cofaniu i dostałem pismo od ubezpieczalni z oświadczeniem o okolicznościach kolizji do wypełnienia. Na pierwszej stronie od ubezpieczalni napisane mam jakich dokumentów ode mnie wymagają i potrzebują między innymi kopię polisy OC. Nie mam dostępu do całej umowy z ubezpieczeniem. Pytanie jest takie czy wystarczy im zdjęcie certyfikatu ubezpieczenia?

#motoryzacja #ubezpieczenia #oc #kolizja #samochody
  • 7
@FLUXX: I jeszcze jedno, czy muszę zakładać szkodę na stronie swojego ubezpieczyciela skoro kolizja była z mojej winy? Dodam, że szkody u mnie są minimalne, lekko zarysowane nadkole.
czy muszę zakładać szkodę na stronie swojego ubezpieczyciela


@FLUXX: Nie rozumiem co masz na myśli. W przypadku ubezpieczenia OC wyłącznie poszkodowany zgłasza szkodę do ubezpieczyciela sprawcy, w pewnych przypadkach może również zgłosić do swojego a ten rozliczy się z ubezpieczycielem sprawcy. Sprawca nie ma prawa do żadnego odszkodowania przecież z OC więc nic nigdzie nie zgłasza tylko naprawia na swój koszt.

Na pierwszej stronie od ubezpieczalni napisane mam jakich dokumentów ode
@FLUXX: A, rozumiem. Czyli wygląda na to, że poszkodowany zgłosił szkodę właśnie w systemie BLS czyli do swojego ubezpieczyciela, zatem wygląda na to, że wtedy ubezpieczyciel ten potrzebuje Twoją polisę. Moim zdaniem powinni uznać zdjęcie certyfikatu.
@vertical: Może wymagają polisy ode mnie, gdyż nie jestem jeszcze pełnoprawnym właścicielem samochodu. Prowadziłem samochód ojca tydzień po jego śmierci.
@vertical Stąd też nie mogę znaleźć fizycznej umowy z aktualną ubezpieczalnią, być może jest na poczcie elektronicznej w .pdf a ja niestety nie mam dostępu.
@FLUXX: A, czyli OC przeszło na Ciebie i pozostałych potencjalnych spadkobierców tego samochodu w momencie śmierci właściciela, moim zdaniem to nic nie zmienia. Najlepiej zapytaj ubezpieczyciela, ale moim zdaniem samo zdjęcie certyfikatu przejdzie.