Wpis z mikrobloga

Moje plany na korono-wirusową korektę na bananie wyglądają tak:

Spółki:
PZU - znana stabilna marka, wchodzą w sektor bankowy a to może im pomóc. Myślę że w wyniku procesu frankowego sąd nie zasądzi jakiegoś kuriozalnego wyroku żeby nie pogrążyć gospodarki która i tak jest mocno nadwyrężona przez COVID

CD - Projekt - Wskaźniki ma słabe C/Z ma jak Amazon, ale umówmy się, szczerze nie ma polotu do Amazonu. Myślę że cena może jeszcze mocno spaść, pooglądałem trochę analiz pierwsze konkretne wsparcie w okolicy 170 potem już 140 tego na bank nie przebije. Wtedy C/Z będą już wyglądały znacznie lepiej. Ponadto uważam że Cyberpunk to fajna gra tylko z błędami. Poprawią ją ale zajmie im to pewnie jeszcze sporo czasu. Podobną sytuacje miała Bethezda z Fallout 76, bugi w końcu połatali a gra teraz zarabia. Nadszarpnięta renoma firmy powinna sprowadzić cenę akcji w okolicę najniższych wsparć ale firma nie jest śmieciem, ani już balonem. Cena pewnie od razu nie odbije, nie ma co się łudzić pewnie będzie konsolidować się jakiś czas w okolicy 200 zł i tam się kisić miesiącami. Ale zrobią nową grę, nauczą się na błędach i wszystko będzie OK. Pamiętajcie że seria Wiedźmin to super seria, i nikt im tego nie zabierze.

LOTOS - polska paliwówka, mimo wzrostów po 2 fali wciąż słabo wyceniona. Po pandemii powinna osiągnąć dobre wyniki finansowe z uwagi na popyt na surowce który wystrzeli po covidzie. Myślę że ceny ropy mogą wrócić na historyczne maxima. To im pomoże.

PGE - dobre wyniki finansowe i zielone technologie zrobią swoje, to tylko kwestia czasu i dobra inwestycja na lata.

Myślę że poskie spółki są po prostu nisko wycenione, przyjdzie hossa i dla naszego rynku. Okazji na zakupy szukał bym w okolicy 1750 na wig i niżej, natomiast nie oczekiwał bym na jakieś spektakularne spadki. Myślę że Covidowa bessa potrwa 2 do max 3 tygodni. Wszyscy wiemy że po covidzie światowe rynki finansowe wystartują jak dziki w kartofle, nie ma co czekać na idealną okazje bo można przeoczyć dobrą.

Przepraszam że tyle rozpisałem się na temat CD-PROJEKT ale to twardy orzech do zgryzienia.

@widmo82: @emes83: Dziękuję za podpowiedzi!
#gielda
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JohnnyRotten: już ten temat był walkowany. Nie było dużego wpływu na ogólny portfel. Zauważalny ale nie był duży.
@DexterFromLab: z wymienionych mam pzu od czasów kiedy @OjciecPracz naganial na nie ;)
PGE trzymam jeszcze z 5tką z przodu a sprzedawałem blisko górki jak były grzane energetyczne spoleczki. Teraz potrzymam dłużej. Czekam na grzanie tematu z nowym ładem. Lotosu i JSW boję się brać. Widziałem zbyt wiele wahań na tych papierach.
@widmo82: ale to były czasy! Nawet na bankierze zaczeli zamno pisać.
Teraz to nie ma czasów.
Jest tam coś w głowie, raporty poczytane, kreski porysowane, ale nie mam na co teraz nagonić. Ostatnio chyba naganiałem na xtb przy 16.
Ogólnie to teraz #!$%@? to widzem i chyba nawet wyciągne spidermana z szafy na 1800.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OjciecPracz: a wiesz ze o nim myślałem wczoraj? Kurła mało siana przygotowane mam. Może coś jutro uciulam. Dziś kręcąc się po wawie zauważyłem nie tylko ja ze karetek kręci się zdecydowanie więcej. Ci co teraz są z pozytywnymi to za kilka dni/tygodni mogą być już klientami zapchanej służby zdrowia. Wtedy Vateusz zamknie nas na amen. Spider-Man przyda się.