Wpis z mikrobloga

mirki macie pomysl na nazwe fanpage dla dzialalnosci domowej w ktorej piecze sie chleb, bagietki, bajgle itp?
ogolnie taka mala domowa piekarnia

moze byc cos polskiego, angielskiego, francuskiego albo mieszanka
House of Pain (jakby ktos nie wiedzial le pain to chleb po francusku) jednak odpada:)

ja mam zacmienie jakies i nie moge nic sensownego wymyslic
z gory dzieki za pomysly

#bojowkapiekarska #chlebdomowy #chleb #facebook #kiciochpyta
  • 35
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek:wszystko źle. Kto jest Twoją grupą docelową? Polak, Belg, Ciapak? Co chcesz sprzedawać? Za ile? Idziesz w ilość czy jakoś? Towar ma być ekskluzywny, dobry a mało dostępny? Czy jakaś masówka?
  • Odpowiedz
@sztajek głowie Polacy kupują, ale inne nacje też. Chleb kosztuje od 2.5 do 4.5 euro. Więc tanio nie jest. W markecie kupi się 2 razy taniej. Mam jak w dobrej piekarni cenę, ale bywają też drozsze. Ludzie na ceny nie narzekają. Produkcja domowa, nie masówka. Na święta miałem zamówień na około 130 chlebów. To jest taki mój max, normalnie robię do 50. Np na jutro mam jakieś 48 zamówione. Plus 15 bagietek
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: w takim razie możesz się pokusić o nazwę, markę własną. Wymyśl cokolwiek.
Może być nazwisko jeśli nie masz pomysłów. Chyba, że masz jakieś przypałowe xD Przede wszystkim nie schodź z ceny. Niech ludzie czekają na chleb, niech się na niego zapisują.
  • Odpowiedz
@sztajek nie schodzę z ceny. Lubię piec ale zarobić coś na tym chce, choć do tej pory głównie wszystko wydałem na sprzęt, ale za to mam już wypasiony;)
No właśnie chciałbym nie nazwisko ale nazwę jakaś bo nie chce się ogłaszać na FB swoim imieniem i nazwiskiem tylko właśnie używać fanpage do tego.
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: poszukaj wolnych domen. Od tego bym zaczął. Jak zaczniesz szukać 3/4 Twoich pomysłów odpadnie, bo domena będzie już zajęta. Wtedy zaczniesz kombinować i tworzyć różne dziwne twory. Aż w końcu uda Ci się trafić coś wolnego, co będzie w miarę 'wyglądało' i Ci się spodoba.
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: jest Ci potrzebna, tylko jeszcze o tym nie wiesz. Nikt Ci nie karze budować portalu o pieczeniu chleba. Wystarczy strona wizytówka. Twój nr telefonu, link do fanepage, zdjęcie fajnego 'chlepka', to wszystko na początku.
Jak kraść to miliony, jak ruchać to księżniczki.
Jak coś zaczynasz, zrób to dobrze od samego początku. To zaprocentuje. Chyba, że się boisz, że to wystrzeli i tego nie ogarniesz.
  • Odpowiedz
@sztajek ogarnąć ogarnę. Ale to nigdy nie będzie moje główne zajęcie. Nie dam rady zrobic tyle chlebów dziennie bym mógł rzucić pracę. Od września do grudnia zarobiłem średnio 1500 euro na miesiąc na chlebie. Nie mało, ale nie wystarczająco;)
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: "Nie dam rady zrobic tyle chlebów dziennie bym mógł rzucić pracę."
Wpadasz w błędne koło!!
Jeśli rzucisz pracę, ile jesteś w stanie upiec chlebów za 'dniówke'? Czy taka ilość by się sprzedała? Ile byś był w stanie zarobić?
Jakie masz kanały dystrybucji? Ludzie odbierają chleb od Ciebie z domu?
A jak rzucisz pracę, czy miałbyś czas dowieźć im ten chleb pod dom? Oczywiście 'gratis', ale przed wprowadzeniem takiej usługi cena
  • Odpowiedz
@sztajek: musialnym sprzedac z 200 duzych chlebow dziennie, minimum zeby zarobic podobnie jak zarabiam w pracy
watpie zeby byl taki popyt a nie ma fizycznych mozliwosci, bo nie jestem w stanie tyle upiec
moglbym moze upiec 150, w tym polowa malych polowa duzych a to juz by bylo mnostwo roboty jak na 1 osobe
serio, to jest tylko dodatek, frajda
  • Odpowiedz
@sztajek: dzieki, ale nie rozumiesz
ja chce to robic, ja lubie to robic, to jest moja odskocznia, czasem pieke malo, czase duzo, zalezy od tego jak sie reklamuje
to tak jakbys mial hobby i ja bym ci napisal znajdz kogos kto bedzie to robil za ciebie
no nie ma to sensu

ja chce sobie piec, teraz 3x w tyg, moze kiedys wiecej, chce zbey mi to dawalo kase dodatkowa, nie glowna
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: chlebelka, chlebalnia, chlebalnia, chlebodziarnia, jadloChlebadlo, #!$%@?, ChlebbelhC, walPoChleb, chlebix, względnie chlebixSebix, ChlebHeaven, Chleb to heaven, właśnie, może coś z jakichś piosenek ale nie wiem jakich. To tyle
  • Odpowiedz