Wpis z mikrobloga

Skatteetaten chyba oszalał w tym roku, rozliczyłem skattemelding w zeszłą środę a dzisiaj już zwrot podatku na koncie. O_o

Do tej pory najwczesniej zwroty przychodziły w czerwcu/lipcu, kurde, jestem pod wrażeniem.
#norwegia
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Stashqo: Miały być szybkie zwroty już w zeszłym roku - podobno część miała już w nowym systemie na próbę, ale ja czekałem do czerwca. Przedwczoraj przyszło wstępne rozliczenie po nowemu, więc też pewnie szybkie będzie. Muszę tylko zweryfikować, ale na pierwszy rzut oka tylko klepnąć "ok" ;)
  • Odpowiedz
@ampcode: Trochę nie moglem się połapać w tym nowym systemie na początku, ale koniec końców jest bardziej przejrzysty i latwiejszy w obsludze niż to co oferował altinn. Gorzej trochę, że nie ma jeszcze instrukcji w necie jak co zrobić i żeby przenieść odsetki kredytu z żony na mnie to musiałem trochę pokombinować.
Mniej technologiczne osoby moga mieć z tym problemy. Za to od razu po zmianie wartości w tabelkach podany
  • Odpowiedz
@Stashqo: Zdecydowanie bardziej przejrzysty i nowoczesny ;) Wszystko ładnie sumuje się w każdej kategorii, jestem pod wrażeniem. No ja mam prostą sytuację, więc w poprzednim roku chyba żadnych zmian nie wprowadzałem i w tym roku chyba nic nie będzie. Wiadomo - zweryfikować trzeba, ale to tak dla własnego samopoczucia. I czekać potem na zwort :D
  • Odpowiedz
@Stashqo @ampcode Tak, już w zeszłym roku były takie rozliczenia. To akurat bardzo na plus zmiana :)

@Stashqo Dostałeś najpierw skatteoppgjør (lub informacje, że jest dostępny na skatteetaten), czy zwrot i czekasz dopiero na rozliczenie końcowe?
  • Odpowiedz