Wpis z mikrobloga

Opozycja nigdy nie wygra wyborów, jeśli nie zrozumie ludzi poszkodowanych przez neoliberalne reformy i nie zaprezentuje im socjalistycznej lub choćby socjaldemokratycznej oferty. Jeżeli chcecie, by PiS dalej rządził, to śmiało opluwajcie emerytki, którym nie starcza na leki, osoby słabo wykształcone i pochodzące z pozostawionych na pastwę losu biednych regionów.
#socjalistycznynosacz #antykapitalizm #nosacz #nosaczsundajski #konfederacja #neuropa #4konserwy #libertarianizm #ekonomia
PolskaPrawica - Opozycja nigdy nie wygra wyborów, jeśli nie zrozumie ludzi poszkodowa...

źródło: comment_1616585471bYPjmsYrb7nkoSHj5GY64p.jpg

Pobierz
  • 13
O zbędnych zawiłościach w procedurach urzędowych

@Der_Liebhaber_der_Lebkuchen: tzn?

o podatkach dochodowych i od czynności cywilnoprawnych

Co jest nie tak z tymi podatkami?

o bałaganie w przepisach VAT-owych

A konkretniej? Niedawno rząd akurat zaktualizował i upraszczał matryce VATowskie. Z VATem problem polega głównie na tym, że mamy za dużo oszustw związanych z tym podatkiem, a nie na skomplikowaniu przepisów.
Sztucznie zwiększają koszty aktywności w gospodarce.

@Der_Liebhaber_der_Lebkuchen: to samo można powiedzieć o każdym podatku. Ale skądś trzeba brać pieniądze na emerytury, renty, szkoły, służbę zdrowia, drogi itd.

Marnowanie czasu i zasobów materialnych na pisma wytwarzane w zakresie zwielokrotnienia rzeczywiście potrzebnej ilości.

Nadal nie odpowiedziałeś na kwestię, jak zrobiłbyś to lepiej. Poza tym fakty są takie, że koszty administracji państwowej pobierającej podatki są niewielkie. Np. w 2017 roku dochody z PIT wynosiły
@PolskaPrawica: Ja myślę, że PiS gardzi takimi ludźmi najbardziej, cynicznie wykorzystując najprostszą kiełbasę wyborczą doprowadzając gospodarkę do spirali w dół, która na takich ludziach odciśnie największe piętno.

Możesz dać człowiekowi dowolną ilość pieniędzy, jeśli on nie ma żadnej wartości. W międzyczasie ichniejsi lokalni oligarchowie wysysają co tylko mogą z państwowej kasy a potem tuszują to za pomocą ordynarnej propagandy.

Jeśli ktoś uważa, że ci ludzie troszczą się o tego stereotypowego "prostego
Ja myślę, że PiS gardzi takimi ludźmi najbardziej, cynicznie wykorzystując najprostszą kiełbasę wyborczą doprowadzając gospodarkę do spirali w dół, która na takich ludziach odciśnie największe piętno.


@PanKapusta: Może tak być, ale oni tego nie mówią głośno, za to jeden z założycieli KOD Chełstowski potrafi napisać na fb, że KOD pozwolił prostactwu się rozpanoszyća i dali głos, a wygrana PIS to rabacja galicyjska chłopstwa- dają broń PISowi takimi wpisami.