Wpis z mikrobloga

@damw: a jak nie będzie? Ech kurde ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może na black friday obniżą cenę? To by było coś...

@Kryspin013: no szkoda że naklejki, ale faktycznie z tym odblaskowym wnętrzem wygląda bosko
enron - @damw: a jak nie będzie? Ech kurde ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może na black friday obniżą c...
  • Odpowiedz
@enron: ale czemu ma nie być? To zestaw z serii, która kiedyś się nazywała Creator Expert. Nie kojarzę zestawu wydanego w tej serii w ciągu ostatnich kilku lat, który by nie wyszedł do szerokiej dystrybucji po 3-4 miesiącach bycia exclusive w lego store/shop.
  • Odpowiedz
@damw: A jak długo ten zestaw może być w sprzedaży? Dwa lata czy więcej? Pytanie trochę od czapy, ale może były jakieś podobne zestawy, na podstawie których dałoby się oszacować czas życia zestawu.
  • Odpowiedz
@enron: ale czemu ma nie być? To zestaw z serii, która kiedyś się nazywała Creator Expert. Nie kojarzę zestawu wydanego w tej serii w ciągu ostatnich kilku lat, który by nie wyszedł do szerokiej dystrybucji po 3-4 miesiącach bycia exclusive w lego store/shop.


@damw: no dobra, a teraz powiedz dlaczego miałoby to być tańsze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pomijam jakieś wybitne przeceny na lego.com - ale
  • Odpowiedz
a teraz powiedz dlaczego miałoby to być tańsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@enron: bo sklepy kupują hurtowo od lego z gigantycznym rabatem, a potem sprzedają trochę drożej (ale nadal taniej niż w lego.com). My jesteśmy happy, sklepy są happy, lego jest happy, bo sprzedaje gigantyczne nakłady i potem nie pierdzieli się z obsługą detaliczną, zwrotami, reklamacjami, pakowaniem i wysyłką itd.

Saturn V nigdy nie spadł poniżej początkowych
  • Odpowiedz
@enron: Saturna widziałem chyba za 378 na polskim Amazonie, także spoko cena, sam bym sobie kupił za tyle kolejnego, ale nie wysyłają za granicę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Saturna widziałem chyba za 378 na polskim Amazonie


@hoppek: mówimy o 21309, który był wycofany chyba rok albo 2 lata temu i wtedy nie było amazon.pl
  • Odpowiedz
@damw: aaa, myślałem, że ten wznowiony Saturn też się liczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Różnica jest nieznaczna pomiędzy tymi dwoma zestawami, a potencjalnie zainteresowana osoba nie będzie patrzyła czy to jest oryginał czy wznowienie i jaka jest pomiędzy nimi różnica. Tutaj zadecyduje cena :D
  • Odpowiedz
a potencjalnie zainteresowana osoba nie będzie patrzyła czy to jest oryginał czy wznowienie i jaka jest pomiędzy nimi różnica. Tutaj zadecyduje cena :D


@hoppek: w 99.9% przypadków masz rację. A ten 0.01% to kolekcjonerzy, i oni zwrócą na to uwagę. Ale generalnie się z tobą tutaj zgadzam - ludzie kupią tańsze
  • Odpowiedz
przecież 21309 też był do kupienia za 320-370 jak był wydawany jeszcze


@aukolb: nie był. 370 to historycznie najniższa cena tego zestawu. I co najlepsze: w tej cenie był w LEGO shop jak go wycofywali. Wiem, bo sam wtedy kupiłem drugą sztukę.
Te 320 to chyba źle zindeksowane sztuka po wprowadzeniu wznowienia (listopad 2020 jak już dawno tego zestawu nie było w sprzedaży)
  • Odpowiedz