Wpis z mikrobloga

Motomirki, planuję zacząć przygodę z #motocykle ale kompletnie się na tym nie znam. Na celowniku mam yamahę r125, czy jest coś na co powinienem zwrócić szczególną uwagę przy kupnie? Czy to ogólnie dobry wybór na pierwszy motocykl?
#kiciochpyta #motomirko
  • 13
@ksyzu: wszystkie "sportowe" 125ccm są trochę przepłacone i zazwyczaj bardziej zmęczone niż nakedy. 125ccm nie rożni się specjalnie od większego moto, sprawdzić trzeba te same rzeczy (masa list w necie, poszukaj), zabierz kogoś kto jeździ, żeby ostudził twój zapał i to w zasadzie tyle. A czy to dobry wybór? Jeśli ci się podoba, to tak. Ja bym jednak kupić jakieś YBR125 czy CB125F
@MisPalkis: brałem jeszcze pod uwagę yamahe mt125, ale r125 robi większe wrażenie :D
Wśród znajomych właśnie nie mam za bardzo osób jeżdżących dlatego pytam, może ktoś zna model i wie z czym zazwyczaj są problemy. Nawet jakbym z jakiegoś komisu brał to kij wie czy to nie jakies powypadkowe
@ksyzu: może inaczej: pozycja w R125 nie jest mocno sportowa, więc raczej nie będzie problemem, ale takie MT125 na pewno będzie wygodniejsze i łatwiejsze w manewrowaniu. Do tego jeśli zaczynasz jeździć, to masz dużą szansę na jakieś wywrotki, a obudowanie motocykla plastikami całkiem mocno zwiększa koszty naprawy. Co do robienia wrażenia: wszystko jest subiektywne, mi troszkę 125ccm gryzie się ze "sportową" stylizacją. Co do problemów: ułatwiłoby jakbyś napisał z jakich roczników/w