Wpis z mikrobloga

Hej mireczki po źle wykonanym mc odczułem okropny ból - boję się, że doszło do przepukliny. Ciężar nie był duży 100kg jakoś 50 -60 % CM ale zrobiłem koci grzbiet i powtórzenie było źle wykonane technicznie. 1 raz ćwiczyłem bez pasa. Miałem wcześniej lekką dyskopatię lędźwiową z lekką wypukliną ale bez żadnych objawów.

Minął 2 dzień i ból powoli mija a był bardzo ostry i nie mogłem się zgiąć. Czy robić od razu MRI czy poczekać i zacząć rehab. Nie biorę żadnych leków.
#martwyciag #mikrokoksy #zdrowie #choroby
  • 6
  • Odpowiedz
@andrew_ww: MRI bólu nie złagodzi, widocznie dzieje się coś niedobrego jak dochodzi do zgiecia w kręgosłupie podczas obciążenia, każdy jest inny. Odpoczywaj regeneruj się, zmniejsz ciężar, wprowadź ćwiczenia stabilizacyjne core i wytrzymałościowe unilateralne, spróboj poszukać dysproporcji w okolicach bioder, popraw technikę (pas magicznie na chroni kręgosłupa, materiały squat uniwersity.
  • Odpowiedz
są dysproporcje - słaby core i brzuch - jestem po chorobie i chciałem może za szybko wrócić do formy - dźwigałem 200kg przed chorobą - bez bólu w pasie i czystko, czytałem żeby nie robić w pasie bo wtedy osłabiam brzuch i zacząłem od 60 kg a na 100 to się stało.

Wiem, że muszę wzmocnić core i brzuch. Rozumiem, że MC i przysiady na rok mogę sobie odpuścić?
  • Odpowiedz