Wpis z mikrobloga

Mechanik podczas wymiany filtrów powiedzial, ze mialem straszne brudne paliwo. Zastanawiam się dlaczego, tankowałem na orlenie. Oni przecież dostarczają na większość stacji. Kolega tez kiedys mowil, ze mial taki przypadek jak tankowal na orlenie. Teraz na shellu, przeczytałem i orlen ma podpisana umowe z shellem.
#orlen #paliwo #motoryzacja
  • 5
mialem brudny, pozniej mi pokazywal paliwo jakie miałem.

@prostymysliciel: dziwny ten mechanik. Z filtra zawsze jak zlejesz otworem wlotowym paliwo to wyleci syf bo filtr od tego jest - trzyma brud po jednej stronie i jak wlejesz paliwo i wypuścisz drugą stroną to paliwo wyleci zasyfione bo wyleciało razem z brudem... Także jak bym się nie przejmował i zastanowił nad mechanikiem. Jakbyś miał brudne paliwo po stronie zasilającej wtryski to byś
@prostymysliciel: Możesz zmienić stację na wszelki wypadek, u mnie w okolicy nie tankuje się na jednej stacji, gdzie wcześniej za komuny był cpn, a teraz zachodni koncern działa. Zbiorniki mają minimum 50 lat, mechanik u którego płukałem zbiornik plastikowy ze śmieci właśnie mi to uświadomił. Ze zbiornika ostatnie litry były brązowe, zlali sobie do czyszczenia części z brudu, bo do niczego się to nie nadawało. Przepłukali rurki, wymienili filtr paliwa i