Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
i myślisz, że mogę wziąć cytat z Ciebie, dać Twoje zdjęcie i wrzucić sobie na słoik z musztardą? Albo wziąć zdjęcie Pazury i dać na majonez? No nie. Prawo cytatu a ochrona wizerunku to różne sprawy.


@Toniejawtedy: Możesz to zrobić, o ile wizerunek tej osoby nie posłuży ci do celów zarobkowych, a osoba zainteresowana jest osobą publiczną
  • Odpowiedz
i myślisz, że mogę wziąć cytat z Ciebie, dać Twoje zdjęcie i wrzucić sobie na słoik z musztardą? Albo wziąć zdjęcie Pazury i dać na majonez? No nie. Prawo cytatu a ochrona wizerunku to różne sprawy.


@Toniejawtedy: jego? nie- ale bosak jest osoba powszechnie znana, wiec rownie dobrze mozesz jego twarz walnac na slup na ulicy bo nie potrzebujesz jego zezwolenia; co innego naruszenie dobr osobistych ale to juz zalezy
  • Odpowiedz
@Ghooz: obyś nigdy nie musiał się z tego tłumaczyć

Należy pamiętać także o tym, że rozpowszechnianie wizerunku osoby, nawet w związku z wykonywaną przez nią funkcją, powinno mieć charakter informacyjny, czyli być związane z przedstawianiem wykonywania przez portretowaną osobę sprawowanych przez nią funkcji. Wypuszczenie zatem serii T-shirtów, czy kubków z podobizną znanej aktorki, czy też celebryty, czy wykorzystanie ich wizerunku w celach reklamowych zdecydowanie wykracza poza ww. regulację i takie działanie
  • Odpowiedz
Należy pamiętać także o tym, że rozpowszechnianie wizerunku osoby, nawet w związku z wykonywaną przez nią funkcją, powinno mieć charakter informacyjny, czyli być związane z przedstawianiem wykonywania przez portretowaną osobę sprawowanych przez nią funkcji. Wypuszczenie zatem serii T-shirtów, czy kubków z podobizną znanej aktorki, czy też celebryty, czy wykorzystanie ich wizerunku w celach reklamowych zdecydowanie wykracza poza ww. regulację i takie działanie będzie wymagało już stosownego zezwolenia.


@Toniejawtedy: a bo tam
  • Odpowiedz
@dw5002: bekowe to są te ulotki. Bóg stworzył świat tak by takie dziecko umarło po narodzinach a aborcja to wynalazek człowieka wiec słowa Krzysia są jak najbardziej przeciwko aborcji. No już, dawajcie minusy.
  • Odpowiedz
"Prawo cytatu – potoczne określenie wyjątku w prawie autorskim zezwalającego na wykorzystanie niewielkich fragmentów cudzej twórczości we własnych utworach bez konieczności uzyskania zgody twórcy."

a zdjęcie? no cóż, jest osobą publiczną.


@dw5002: czy chcesz mi powiedzieć że wieczne #!$%@? Bosaka to taki performens artystyczny przed przygłupimi wyborcami konfy?
  • Odpowiedz
ale im to wygląda na zwykły cytat ¯_(ツ)_/¯


@dw5002: w punkt, w dodatku to satyra co też jest uzasadnieniem prawnym i całkiem udana. Ludzie podchodzą za bardzo personalnie do takich rzeczy.
  • Odpowiedz
@Ovis_aries: Jest nieuprawnione bo cytat nie jest odpowiedzią na pytanie na tej wizytówce więc jest zmanipulowany i celowo psuje wizerunek. Tego mema zrozumieją tylko wykopki a dla reszty będzie to zwyczajne kłamstwo (bo dosłownie nim jest) i z dobrym prawnikiem można śmiało iść na drogę sądową za naruszenie dóbr osobistych.

Kto wpadł na ten pomysł jest bezbekiem bez wyobraźni, ale ważne że atencja na wypoku jest.
  • Odpowiedz
przecież te lewicowe pro aborcyjne konta to jakieś pisowskie trolle, kobiety są za aborcją, ale mówienie że chcą ją mieć od teraz, zaraz, to jest to catering do wyborców lewicy a nie do kobiet ogółem
  • Odpowiedz
w sensie, wydaje mi się że jednak co jak co ale lewica tak głupia w polsce nie jest by promować takie wpisy, do tego uwłaszczające godności innych wyborców, ewidentnie to pisowskie boty
  • Odpowiedz