Wpis z mikrobloga

Ktoś miał może styczność z #plus #swiatlowody
Wszystkie usługi mam u nich, do tej pory korzystałem z mobilnego LTE, ale z racji że #nexera pociągnęła światłowody, to zdecydowałem się na podpisanie umowy. Podobno jeszcze w tym tygodniu ma przyjechać technik i sprawdzić czy podłączenie fizycznie jest możliwe, mam nadzieję że nie będzie problemu, bo dom od słupa z szpulą kabla jest oddalony o 1.5m.

Ale przechodząc do pytania, ktoś korzystał i jak ocenia usługi?
W zawartej umowie mam 1 Gb/s - technologia BSA GPON.
  • 8
  • Odpowiedz
@AlgadeIND: Raczej ciezko bedzie o kogos kto korzysta, Plus jako ostatni wprowadzil do oferty swiatlowod na sieci Nexery. Poszukaj opini pod tagami Orange czy T-Mobile tutaj juz czesc osob korzysta chociaz te firmy maja roznice, Orange na przyklad udostepnia adres publiczny dynamiczny, T-Mobile niby prawie zawsze prywatny.
Najpierw to przyjedzie technik podwykonawcy Nexery dociagnac linie do domu i postawic gniazdko z modemem optycznym, pozniej pewnie ktos z Plusa z wlasciwym routerem,
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: generalnie to w umowie doczytałem, że wykonawcą technicznym jest Netia i z tego co doczytałem dalej, to ten technik ma przyjechać już ze wszystkim i zamontować, ale zastanawiam się jak to będzie z jakością usługi i czy pociągnie na tyle kabla, żeby nie ciągnąć kabla przez całe mieszkanie, tylko do miejsca docelowego.
  • Odpowiedz
@AlgadeIND: Wykonawca jest Nexera, Netia to zaklada router, Netia jest wlasnoscia Plusa/Cyfrowego Polsatu. Siec jest Nexery, po prostu Plus/Polsat/Netia oferuja ci usluge internetu, dzierzawiac siec Nexery. Bedziesz mial dwie ekipy, moze jedna ale na pewno kogos z Nexery.
Co masz na mysli przez miejsce docelowe? Znajoma mowila, ze puscili kabel z slupa, jednak z drugiej strony niz sie spodziewali, przewiercili przez dwa pokoje zeby finalnie postawic gniazdko i router kolo jej
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: no właśnie mam ten problem, że sam słup z kablem, jest na równi z kuchnią, a do pokoju z komputerem jeszcze brakuje trochę, a chcę właśnie żeby to było przy komputerze, muszą ominąć miejsca przez które przechodzi ogrzewanie i kominek.
  • Odpowiedz