Wpis z mikrobloga

Pracuje na cmm - i jeśli o mnie chodzi i miałbym to zmierzyć, to płaszczyzna K1 na kilku średnicach (25,20,15), K2 to samo. I tolerancja plaskosci jest dla całości czyli K1+K2.

I jak dla mnie - tak, powinno być na fi25 - jest to baza cząstkowa, określona na fi25 a nie do 25
@InzynierProgramista: @franelo:
Niestety nie mam wgladu do normy ale pobierznie szukajac w internetach i tak wychodzi na to ze mam racje. Chcialem sie jednak upewnic zanim rozkrece gownoburze z klientem.

Oczywiscie nie moglem zamiescic calego rysunku z wiadomych wzgledow. Jak wczesniej bylo napisane - oznaczenia k 1 i k2 oznaczaja baze czastkowe do utwierdzenia czesci i dalszych pomiarow jednakze na drugim rzucie plaskosc odwoluje sie do baz czastkowych z komentrzem
@beroslaw: Tez kontroluje próbki produkcyjne - jedyny plus jest taki, że nie ma ograniczenia co do długości pomiaru detalu ( najdłuższy program, jaki mamy to trwający ok. 45 min - 1 próbki).

Co do plaskosci - to wynik jest obarczony błędem , bo wyjdzie Ci zakłamanie na plaskosci. Wynik może wyjdzie ok, a tak naprawdę będzie nok