Wpis z mikrobloga

Mircy, jutro mam dać ostateczną odpowiedź czy chcę się szczepić Astra Zenecą. Proszę o ostateczną odpowiedź w kontekście tego co słyszymy w mediach. Warto szczepić się tą szczepionką?
#covid19 #koronawirus #foliarze #gruparatowaniapoziomu

Zaszczepiłbyś się szczepionką firmy Astra Zeneca?

  • Tak 58.0% (160)
  • Nie 42.0% (116)

Oddanych głosów: 276

  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fobiczek: Ja sobie zadałem jedno ale to jedno ważne pytanie. Czy wirus jest dla mnie groźny, czy boje się wirusa i czy ta szczepionka jest mi potrzebna bo bez niej stracę pracę. A jeżeli mogę się wstrzymać i zaszczepić we wrześniu to czemu mam nie czekać?
  • Odpowiedz
@Fobiczek: Wydajność na poziomie 70%, po podaniu szczepionki, a następnie zarażeniu covidem nie było symptomów ciężkich. W zasadzie szczepionka nie ma za zadanie zrobić z Ciebie hulka ze Cię COVID nie ruszy, ale ma zniwelować objawy, abyś nie musiał być hospitalizowany :)
  • Odpowiedz
Wydajność na poziomie 70%


@Weedler: po wejściu na rynek nie spadła ta wydajność aby do ~56%?
Nie bez kozery kilkanaście państw wycofuje się ze szczepień tym szajsem.
  • Odpowiedz
@Weedler: @lukaszzz: @LibertadParaTodos: jeżeli szczepionki nie chronią przed dalszym zarażaniem do kij z nią....chodziło mi tylko o starszych. Moja babcia parę miesięcy zmarła ze względu na ciężki przebieg covid..


@Fobiczek: szczepienie chroni przed ciężkim przebiegiem covid-19, natomiast nie istnieją pełne badania które potwierdzają możlwiość powstrzymania dalszego przenoszenia infekcji. Niemniej pierwsze wyniki są obiecujące

In a study in the U.K., volunteers are checked for SARS-CoV-2
  • Odpowiedz
: Bardzo możliwe, ekspertem nie jestem. Jest ogromna ilość czynników, które wpływają na wydajność. Im więcej danych tym lepiej.


@Weedler: aaa takie buty. Nie no bardzo mnie interesował temat skuteczności szczepionek i z tak hucznie zapowiadanych >85% ten azeneki dwa tygodnie temu badania pokazały że mają ledwo 55% i wiele skutków ubocznych o których było cicho.

Cała ta g------a sytuacja z wirusem i szczepionkami to jak między młotem a kowadłem
  • Odpowiedz