Wpis z mikrobloga

W sumie otaguję #wroclaw chociaż mowa o #jagodno XD
Wczoraj musiałem tam do kogoś podjechać na Vivaldiego. Jechałem od południa, od strony ronda, było już dość ciemno, po prawej zauważyłem znak "zakaz wjazdu", ale dopiero po chwili jak już przejechałem, to zorientowałem się, że mała tabliczka pod spodem prawdopodobnie dopuszczała ruch dla mieszkańców. No trudno, zawróciłem na pierwszych światłach. Potem chciałem wyjechać z Vivaldiego znów w kierunku ronda, więc z Vivaldiego wyjechałem w lewo, udało mi się dojechać do miejsca, gdzie był zakaz wjazdu (nie dotyczy rowerów) oraz nakaz skrętu w lewo. Skręciłem na dziurawy odcinek, kawałek pojechałem wzdłuż tamtej drogi i chciałem na nią wrócić, nie było tam żadnych znaków zakazu, nakazu, nic, ale jednak była ciągła linia wzdłuż pobocza tak jakby ta ulica była jednokierunkowa w kierunku od południa na północ.
Jak się wydostać z Jagodna jadąc od Vivaldiego w kierunku południowym tą drogą lokalną dla mieszkańców? Jakiś tubylec się orientuje?
https://goo.gl/maps/erp7FHYRXq59h4HS7
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PepeXD: wjazd i wyjazd z Vivaldiego odbywa się na skrzyżowaniu z Kajdasza. Reszta drogi służy jako buspas (jakieś ciołki kradną znaki zakazu wjazdu więc można się pomylić...).
  • Odpowiedz
  • 0
@belie: to co znajduje się w tym punkcie - https://goo.gl/maps/3iRDtGHGBQebsmwe8 ?
Nie docytalem w nocy co jest pod zakazem.

Szok, że ludzie kupują tam mieszkania i mają potem 1 wyjazd z osiedla hehe. Zakładam, że nieźle się korkuje. Szczególnie, że trzeba puścić wszystkich z prawej.
Jakbym tam zamieszkał, to bym chyba sprzedał auto i przesiadł się na tramwaj.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PepeXD: wjazd na buspas.
Do obecnego układu jezdnego nie ma co się przywiązywać. Docelowo i tak będzie 2x2 kiedyś. Podobno za już za 2-3 lata, bo wtedy będzie całkowicie osobny buspas (na razie zamiast tramwaju) po zachodniej stronie.
Mieszkańcy Vivaldiego pewnie będą mówić co innego, ale imho nie jest tak źle jak się wydaje. Dłużej niż jeden cykl na światłach raczej nie stoją, bo i tak wyjzedzaja jako pierwsi na tym
  • Odpowiedz
  • 0
@PepeXD te problemy pojawiły się dopiero po remoncie buforowej. Całe to skrzyżowanie i zamiana części drogi na jednokierunkową to jedno wielkie nieporozumienie. Debil to projektował i jeszcze większy debil to przyklepał. Teraz na tych wjazdach, zakazach i skrzyżowaniach jest wolna amerykanka na zasadzie uprzejmości kierowców - ludzie się przepuszczają albo łamią zakazy i po prostu nie #!$%@?ą na policję ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz