Wpis z mikrobloga

@RKarolR: Akurat takie dzialania pochwalam, sam jeszcze przed pandemia mialem dwa dobre dosiwadczenia z palkami, szybko reagowali, dalo sie pozartowac. Ale od 2020 to jest dno. Ja bym se strzelil w glowe widzac tyle hejtu chyba xD Przeciez taki policjant to pewnie jak wyjdzie na dwor to od razu czuje zwrok miliona ludzi ktorzy skopaliby im ryj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@eskejper: policja wykonuje swoją robotę, po prostu. Władza została wybrana w demokratycznych wyborach i obowiązkiem policji jest wymuszanie respektowania obowiązującego prawa. Moim zdaniem w obecnych czasach dobrze, że starają się rozganiać demonstracje, etc. Bo ludzie serio umierają na koronkę i przez koronkę, jeśli będziemy sobie sami dokładać do pieca za daleko nie zajdziemy. Z moim kumplem było naprawdę źle i żaden szur mi nie wmówi, że koronki nie ma, jest niegroźna
@RKarolR: stary, niektóre z tych zakazów (vide zakaz działalności gospodarczej czy okresowe zakazy przemieszczania się) to zwykle bezprawie, a funkcjonariusze, którzy dalej uczestniczą w masowym łamaniu podstawowych praw obywateli, są po prostu sługami złej sprawy. Oczywiście każdy ma jakieś wytłumaczenie, ale zło trzeba nazywać złem - rozkazy też można wykonywać bardziej lub mniej gorliwie.
Władza została wybrana w demokratycznych wyborach i obowiązkiem policji jest wymuszanie respektowania obowiązującego prawa


@RKarolR: no właśnie - to dlaczego wymuszają respektowanie prawa które nie istnieje?
tym właśnie stracili mój szacunek..

@eskejper: a co do straży miejskiej - to fotoradary przyniosły im zły PR i gminy, które sobie zrobiły źródło dochodów z mandatów; odkąd im je odebrali sytuacja się poprawia..
parkowanie w nielegalnych miejscach, niszczenie zieleni, dbanie o czystość i
@eskejper: Jakie kontrole? Wyobraź sobie, że policja to 100 tysięcy osób. Straż miejska to 10 tysięcy osób. Naprawdę sądzisz, że wszyscy zajmują się covidem? Że wszyscy są kierowani do niewdzięcznej roboty związanej z maseczkami, zamkniętymi lokalami itp. ? Przez okres trwającej już rok pandemii, służąc w patrolu, w dużym mieście, nie wypisałem za obostrzenia covid ani jednego mandatu. Nie skierowałem ani jednego wniosku do sądu. Nawet kwarantanne zdarzyło mi się kontrolować
@bloger_klasyczny: @Emill: Panowie, policjanci nie są znawcami prawa, konstytucji, gdyby kończyli studia w tym kierunku raczej nie szorowali, by krawężników. Opierają się na obowiązującej wykładni jaką przedstawiają im dowódcy, a im ludzie wyżej. W naszym kraju nie mamy źle, w niektórych państwach europejskich jest regularna godzina policyjna (vide Włochy). Współczuję osobom, które utrzymują się z zagrożonych branż, ale niestety jest to mniejsze zło i robi się tak na całym świecie,
@RKarolR: ja to doskonale rozumiem, dlatego nie mówię, że straciłem szacunek do policjanta takiego a takiego, ale do całego organu jakim jest policja..
policja ma swoich prawników, swoich specjalistów w dziedzinie prawa w kgp (a jak nie mają to powinni sobie ich zatrudnić), którzy powinni powiedzieć coś w stylu "nie, sorry panie ministrze, ale zgodnie z prawem tego nie możemy zrobić... jeśli mamy to realizować, musicie zmienić prawo" - tak to
policja ma swoich prawników, swoich specjalistów w dziedzinie prawa w kgp


@Emill: Może i ma, ale żaden as w formacji silnie zhierarchizowanej jak policja nie wyrwie się przed szereg, bo to najlepsza recepta na kłopoty. Ten sam temat w wojsku, PSP, SG, etc. w takich miejscach 1. Dowódca ma zawsze rację. 2. Jeśli dowódca nie ma racji patrz pkt. 1