Wpis z mikrobloga

Jak wygląda procedura sprzedaży mieszkania?
Czy wystarczy pójść do notariusza i powiedzą mi tam jakie dokumenty mam przygotować i skąd je wziąć?
Jak dobrze zrozumiałem internety, mieszkanie z darowizny po 5 latach od otrzymania można sprzedać bez płacenia podatku?

Co zawrzeć w umowie przedstępnej (kupujący bierze kredyt)
- zadatek? I jak się postępuje ze zwrotem jak nie dostanie kredytu?
- czy kupujący może dac mi jakieś potwierdzenie z banku że ma taką zdolność kredytową (żebym wiedział, że ma szansę dostać pozytywną decyzje)
- warto iść do prawnika po taką umowę? Ile takie coś kosztuje?
#mieszkanie #nieruchomosci
  • 2
  • Odpowiedz
I jak się postępuje ze zwrotem jak nie dostanie kredytu?


@Lewo: Tak jak się dogadacie. Zazwyczaj nie jest to problem sprzedającego, z twojego punktu widzenia już dostatecznie irytujące jest to że musisz na kupującego czekać miesiąc omijając innych kupców zamiast opchnąć komuś kto ma gotówkę. Ale niektórzy zgadzają się na zapis że zwracają jakby co.

czy kupujący może dac mi jakieś potwierdzenie z banku że ma taką zdolność kredytową (żebym
  • Odpowiedz
@Lewo: akt własności, dokument o braku zaległości w opłatach, o tym, że nikt nie jest zameldowany, o braku obciążenia hipoteki

zadatek przepada na rzecz sprzedającego chyba, że sprzedający się wycofuje to oddaje dwukrotność (jeżeli sporządza się umowę notarialnie, a tak to już od was zależy)
nie da ci nikt takiego potwierdzenia bo może nie dostać kredytu, może mieć zdolność, ale pracuje w firmie, która wypisuje nieprawdziwe rzeczy w oświadczeniach o
  • Odpowiedz