Wpis z mikrobloga

Jak często kwetiapina (100mg) sama z siebie może wywołać coś jak RLS (zespół niespokojnych nóg)? Albo nie tyle RLS, co przymus ruchu nogami, problem z usiedzeniem w jednym miejscu?
Jest to o tyle problematyczne że od kilku dni potrafi mnie wybudzić wcześnie (o 3-4) w nocy, wtedy radzę sobie lekami jak propranolol i/lub klonazepam. Te przestają działać po kilku godzinach, więc od samego rana potrafię zrobić kilometry siedząc w fotelu.
#psychiatria
  • 3
  • Odpowiedz
@epigraf akatyzja ;) bardzo długo cierpiałam na nią, właśnie przez neuroleptyki i również przez kwetiapine. Uczucie tak męczące, że miałam nieprzespane i przeryczane noce, i to niestety dosyć często na początku, potem się przyzwyczaiłam - ale i tak raz na jakiś czas mnie dopada, ale na szczęście tak rzadko, że nawet się tym nie martwię przed snem.
Jesteś po prostu wrażliwszy na działanie neuroleptyków, musisz brać mniejszą dawkę albo "osłonkę" - ja
  • Odpowiedz
ja brałam akineton (biperdyn)


@harpiowata: kojarzę, mam nawet przepisane opakowanie 50 tabletek ale dostawałem po nim widzenia artefaktów/fraktali, ogromnej chęci na wymioty no i skurcz naczyń (?) - nawet na dawce 1/4 tabletki czyli 0,5mg. Artefakty pojawiały się szczególnie w środkowym polu widzenia, więc bałem się w takim "stanie" wsiadać za kierownicę. Ponoć nasila przewodnictwo dopaminergiczne i stąd takie objawy.

Ja brałam jeszcze doraźnie lek którego nazwy nie pamiętam


@harpiowata:
  • Odpowiedz
@epigraf ojjj tak, nie bez powodu na opakowaniu jest napisane, że zaburza sprawność psychomotoryczną. Pomimo tego że to jest typowy dupochron stosowany przez producenta, to warto wziąć to pod uwagę, w szczególności jak np. prowadzisz auto.

Pridinol! akurat teraz jak pisałam mi się przypomniało :D Mi pomagał, ale ta tolerancja jednak robiła swoje i kiedy musisz brać pięć tabletek, żeby wytrzymać psychicznie, to zaczyna się robić ciężko. Spróbuj może ten lek, w
  • Odpowiedz