Wpis z mikrobloga

Zawsze bardzo lubiłem "Snyderowy" styl. slo-mo, zdjęcia, praca światłem itd.
Do dzisiaj BvS uważam za najlepszy film DCEU
Długo czekałem na SnyderCut'a. Nie wierzyłem, że w ogóle kiedykolwiek ujrzy światło dzienne, a jednak.
UWAGA SPOILERY

Kilka moich uwag:
- to co uwielbiam u Snydera - zdjęcia, muzyka, światło, ujęcia. Dużo więcej niż w kinowej wersji
- Superman bez wyretuszowanego wąsa o niebo lepiej
- dużo lepszy wygląd Steppenwolfa niż u Whedona
- fajne interakcje między członkami Ligi, dzięki tym 4 godzinom dostali po prostu więcej czasu co zdecydowanie na plus
- kilka scen ewidentnie przydługawych i bez żadnego sensu np. gdy na początku filmu Aquaman znika pod taflą wody nagle pojawia się znikąd jakiś dziewczęcy chórek odśpiewujący balladę, a jedna podnosi porzuconą przez Arthura bluzę i zaczyna ją wąchać
- szkoda, że walkę ze Steppenwolfem tak szybko zakończyli po pojawieniu się Supermana
- i chyba moje największe rozczarowanie - scena postapo z Jokerem. Ten "koszmar" w BvS był rewelacyjnie nakręcony, tutaj jednak cała konwersacja Jokera z Batmanem dosyć zrobiona na siłę. Miałem wrażenie, że Snyder zdaje sobie sprawę, że szansa na nakręcenie kontynuacji to under 1% więc wcisnął jak najwięcej smaczków, pomysłów, cliffhangerów i easter eggów jak śmierć Robina, Lois Lane, równanie Anty-Życia, konflikt Amazonki-Atlanci chciał wpleść w tym filmie.

Podsumowując - dużo lepsza wersja niż ta z 2017 roku, ale przyznaję, że też nie żadna spektakularna rewelacja. To tylko dowodzi, że należy reżyserom dawać wolną rękę. Osobiście chciałbym zobaczyć kontynuację tego filmu, szanse są niewielkie, ale o wypuszczeniu SnyderCut też tak mówili, a wczoraj mieliśmy okazję ją obejrzeć.

Pobierz
źródło: comment_1616155436zaZVykVqfYQzzPKyuNG99Y.jpg
  • 27
domyślam się, że "kości" matki, wzięły się zwyczajnie od kości do gry, ot cała zagadka


@sebbbbb: ja myślę, że tak jak mówiła @Iribell - ktoś tworzył napisy ze słuchu i usłyszał "mother bones" zamiast "boxes" i już im się nie chciało zmieniać
@janushek: Polscy tłumacze() To jakie kwiatki potrafią wymyślić jest niesamowite. Najlepiej niech zostawią nazwy po angielsku jak nie mają pomysłu jak je przetłumaczyć.

Btw, z tym tłumaczeniem ze słuchu to miał być w zamierzeniu żart. Fajnie, że się wszyscy zorientowali( ͡° ʖ̯ ͡°)