Wpis z mikrobloga

Hej, Moze mi ktos wytlumaczyc jak liczyc i rozliczac sie z podatkow w PL jesli pracowalbym zdalnie na UoP w UK? Zalozmy ze wracam do PL i pracuje ze swojego domu w Wawie, przez jaki czas moge byc 'niewidzialny' dla skarbowki (place revolutem, pracuje przez VPN i nie mam nic na siebie)? Zarabiam £60k, praca w IT, z tego co czytam to pol roku moge byc w UK zeby uniknac podatko,a potem musze placic podatki w PL i w UK czy tylko w PL a starac sie o zwrot z income taxu w UK? Moze ktos podac konkretny przyklad i wyliczenia.
#uk #pracait #podatki #cisco
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ksos: jak pracujesz z domu w Wawie to placisz podatki w pl, zamierzasz sie bawic w fraud i kotka/myszke z US? (revoult, VPN?). PiS juz czeka na takich re-emigrantow z Nowym Ladem;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ksos: Podatek od dochodów w UK będziesz zawsze płacił w UK. Co do rozliczania się z US w Polsce to musisz to zrobić jeżeli przebywasz 183 dni w Polsce.
  • Odpowiedz
@airavandrel Można uzyskać zwolnienie z brytyjskich podatków.

@ksos Idź z tym do księgowej, brytyjskie podatki są przyjazne i proste, ale w Polsce masz zniesienie ulgi abolocyjnej teraz plus utracisz ograniczony obowiązek podatkowy w uk po pewnym czasie, przynajmniej w teorii. Ale to potrzebujesz do tego kogoś kto się zna, bo przy takich zarobkach wpadasz w kategorię przestępstwa podatkowego (nie wykroczenia) jeśli będziesz ukrywać dochód przed polską skarbówką.
  • Odpowiedz
@ksos: likwidacja ulgi abolicyjnej dla uk troche zmniejszy Ci zarobki xD powyzej 183 dni w PL i placisz podatek i w UK i w PL, ponizej tylko UK jak na uopie ichniejszym. Przerabialem to i zmieniam pracodawce i przechodze na b2b bo nie chce mi sie kopac z koniem
  • Odpowiedz
@ksos: widzę, że Polak z cebuli może wyjść, ale cebula z Polaka nigdy. Będziesz musiał płacić podatki w uk normalnie od swoich dochodów, a potem w Polsce według prawa abolicyjnego. Ukrywając zarobki i ośrodek interesów życiowych narażasz się skarbówce i to ostro.
  • Odpowiedz
@Budo: eee tam zaraz naraza, niech zbiera pieniadze papierowe i chowa w skarpety to moze go nie znajda XD przeciez tak oni najczesciej robia, pol miliona w reklamowce z biedronki
na ich nieszczescie coraz trudniej skads wziac pieniadze papierowe, niech mu jeszcze firma placi w papierkach to skad niby polacy by wiedzieli skad ma?

tak sie wlasnie kupuje domy, samochody za gotowke - przeciez janusz nie wzial z banku 100k,
  • Odpowiedz
ejj nie mowie to o fraudzie i cebulactwie, ja naprawde chce to zrobic uczciwie tylko nie wiem ile bede mial czasu zeby pozamykac swoje sprawy w UK( ͡° ͜ʖ ͡°). Myslalem tylko ze skoro co drugi wykopek jest programista20k to ktos przechodzil przez podobny process i moglby podac wyliczenia + - (ʘʘ)
  • Odpowiedz