Wpis z mikrobloga

Patrzę na tę sytuację z wirusem i mam taką rozkminę, to są moje osobiste przemyślenia.

Przez tyle lat promowano multi-kulturalizm, globalizm i robiono nagonkę na idee narodowe. Wpajano nam, że tylko Zjednoczona Europa, że każdy człowiek jest taki sam, że trzeba zjednoczyć świat. Głupi ludzie myśleli, że to wszystko w imie pokoju i wolności.

I co? I gówno prawda. Po II WŚ do rządów doszły wręcz mafie. Dzisiaj na całym świecie rządzą korporacje, wielkie koncerny, które zastraszają i opłacają rządy. Grillowali temat, jaki to patriotyzm jest be, próbowali wypaczyć jego definicje, mówili o tym, jaka to idea państw narodowych jest zła.

Po co? A no po to, by mieć kontrolę nad całym światem. Powstało wiele międzynarodowych organizacji (WHO,ONZ), także korporacje mające ogromne wpływy w każdym kraju. I macie swoją wolność. Zamknięci jak w puszce z konserwą turystyczną. Co jest najgorsze? Że ludzie to akceptują, akceptują to niewolnictwo. Nikt się nie postawi, no bo jak? WSZĘDZIE NA ŚWIECIE, przecież. I o to im chodziło. Dziś świat stracił na wartości i liczy się tylko konsumpcjonizm, to jest era bandytów w białych rękawiczkach, a ludzkie życie jest nic nie warte.

Marzy mi się kolejna "WIOSNA LUDÓW", odrodzenie narodowe, zjednoczenie się ludzi, ale chyba nie mam co na to liczyć. Marzy mi się Europa państw narodowych żyjących w zgodzie. Wiecie co jest największym wrogiem różnorodności? Multikulturalizm. Dlaczego? Bo tę różnorodność zabija. Zabija ją w taki sposób, że wszędzie jest to samo. Kocham podróżować, bo dzięki temu mogę poznać inną kulturę, innych ludzi, języki i cieszę się, że jestem dobrze ugoszczony w cudzym kraju. A oni chcą to zniszczyć, bo grupą wymieszanych ludzi z pustą głową łatwiej się steruje

#koronawirus #przemyslenia #ekonomia #historia #kapitalizm #nacjonalizm #polska
  • 7
  • Odpowiedz
@RedBaron: Nie będzie żadnego buntu. Ludzie powoli są pozbawiani majątku i praw i nic się nie dzieje. Gotowanie żaby. W Polsce ludzi bez pomysłu na siebie, dobrej pracy czy wykształcenia (szanuje ludzi pracujących fizycznie, robocie dobrą robotę) jest tak wielu i są ciągle pchani do walki z tymi cholernymi wykształciuchami i ludźmi pracowitymi każdego zawodu. Tacy ludzie będą się cieszyć jak zabiorą komuś mieszkanie za brak opłat za podatek katastrowy.
  • Odpowiedz
Nie będzie żadnego buntu, dostaniemy bony konsumpcyjne , w restauracji Amazon lub McDonald's zjesz, bon wycieczkowy do hotelu państwowego lub Facebookowego, itp
  • Odpowiedz
Powstało wiele międzynarodowych organizacji (WHO,ONZ), także korporacje mające ogromne wpływy w każdym kraju. I macie swoją wolność. Zamknięci jak w puszce z konserwą turystyczną. Co jest najgorsze? Że ludzie to akceptują, akceptują to niewolnictwo. Nikt się nie postawi, no bo jak? WSZĘDZIE NA ŚWIECIE,


@Sok_Mandarynkowy: do Polski te wplywy widac nie dotarly. Wygrala lokalna glupota. Ekstremalna i absurdalna, i idaca dalej niz to "wszedzie na swiecie" bo to gowno prawda.

A
  • Odpowiedz
@RolfTrapeu: prostym dowodem jest obecny rzad. Gdzie elektorat z trzema grupami: zarzadzani przez kosciol, co ksiadz powie tak zrobi (jak moja SP babcia, ktora sobie od ust odejmowala zeby biednemu Ksiedzu Grzybkowi i jego radiostacji wyslac wsparcie), druga rowniez starsza grupa nie odnajdujacych sie w rzeczywistosci po komunie gdzie co telewizor powie to prawda i tak trzeba robic i spoleczne patusy dla ktorych telewizja i dowolna kielbasa wystarczy. Ciezko powiedziec kto
  • Odpowiedz