Wpis z mikrobloga

Pierwsza opcja polegała na zapłaceniu dodatkowych 5000 USD, aby firma izolacyjna zainstalowała specjalny rodzaj izolacji natryskowej. Drugą opcją było dla mnie osobiście spędzenie całego weekendu na skrupulatnym cięciu i przyklejaniu pasków izolacji ze sztywnej płyty piankowej do każdego cala kwadratowego wysokiego sklepionego sufitu.

„Pieprzyć wydatki w wysokości 5000 dolarów”, powiedziałem, „to nie jest w budżecie. Możemy zrobić to w ten weekend i wydać tylko 300 dolarów na płytę piankową zamiast pięciu tysięcy”.

Na szczęście miałem solidnego przyjaciela, który mi pomógł, wykonaliśmy robotę i zaoszczędziliśmy 4700 $.


https://www.mrmoneymustache.com/2012/02/27/get-rich-with-good-old-fashioned-hard-work/

First option was the one which involved paying an extra $5000 to have an insulation company install a special kind of spray-in insulation. The other option was for me personally to spend the entire weekend meticulously cutting and gluing up strips of rigid foam-board insulation to every square inch of a high vaulted ceiling.

“Fuck the $5000 expense”, I said, “that’s not in the budget. We can crank out the fix this weekend, and only spend $300 in foam board instead of five grand for the spray”.

Luckily I had hardworking friend who helped me out and we got the work done, and saved the $4700.

#mrmoneymustachequotes #wykonczenia #oszczedzanie