Wpis z mikrobloga

Niby fajnie, ze to PHP 8 wyszlo w Listopadzie.

Ale to tak praktycznie nie dziala z niczym xD

Robilem test na CodeIgniter i Wordpressie i praktycznie wszystko sie sypie.

W sumie moze z samym Worpressem pojdzie, ale jak tylko jakis Theme, badz Plugin zainstalsujesz to wszystko zaczyna sie sypac.

Ile bedzie trwalo zanim 8 stanie sie standardem?
Jak to bylo z PHP 7?

#php
#programowanie
  • 9
@lolhehe: No ja w pracy mam kod pamiętający PHP5.6, który nie przeszedł normalnego refactoringu (bo jeszcze tam nie pracowałem), działa na PHP7.4, ale niektóre rzeczy mocno się sypią. Podstawowym problemem jest
if($foo['bar']){} rzuca Notice, ale isset() załatwia sprawę. Do tego dochodzi kolejność parametrów required i optional itp.
Poza tym da się żyć, w tym sprincie chyba kod kompatybilny z PHP8 pójdzie na produkcję, w następnym pewnie PHP8 zostanie zainstalowane na serwerach
@olekturbo: @JanuszSraczek: O, fajnie slyszec ze dziala z Symfony. Nigdy nie uzywalem :D Moze kiedys sprawdze.

PS: Frameworkow nie wybieralem. Zostaly odgornie narzucone =)

@mariecziek: A tez mialem jeden taki projekt, ale to byl taki kolos przez 10 lat rozwijany, ze sie balem cokolwiek update robic.
@lolhehe a co do Wordpress to możliwe że tak jest pełno legacy kodu który pamięta php5.3
Podbicie tego do php8 nie będzie proste i póki php7.4 się nie zestarzeje to raczej nie będą się spieszyć z tym ale to tylko moja opinia, nie wiem jak to tam u nich wygląda
Co do codeignitera to nie powiem bo nie wiem

Jak to było z PHP 7? Już mówię, na wielu serwerach z aplikacjami