Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki! Stoję przed wyborem roweru, mam dwie opcje - Trek FX 7.4 Disc i Merida Crossway 20-D, generalnie mam świadomość że pierwszy to rower fitnessowy, drugi trekkingowy, natomiast obydwa pasują do moich potrzeb, przynajmniej tak mi się wydaje (głównie asfalt/ścieżki rowerowe, raczej trasy < 30km, raz na jakiś czas coś więcej). Natomiast Trek jest w rozmiarze 17.5", a Merida 20", który z nich będzie bardziej odpowiedni pod 178cm wzrostu?

Uprzedzając pytania - niestety nie dam rady się przymierzyć bo rowery dostępne są wysyłkowo...

#rower
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tymkowy: Pytanie o długość nóg, bo to też ma wpływ. Ja mam prawilne 180cm ale krótkie kopyta więc musiałem szukać mniejszy rozmiar
@aga7898 też niestety nie udało mi się znaleźć stricte tego modelu, natomiast są wymiary do FX1 który różni się prawdopodobnie tylko osprzętem, wychodzi na to że jest to rozmiar M:
https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-crossowe/rowery-fitness/fx/fx-1-disc/p/27987/?colorCode=greydark

@ZielonyRolnikZaglady @Luk1N dzięki za odpowiedzi, skłaniam się bardziej ku mniejszemu bo z opinii słyszę że lepiej by był delikatnie mniejszy niż za duży.
dzięki za odpowiedzi, skłaniam się bardziej ku mniejszemu bo z opinii słyszę że lepiej by był delikatnie mniejszy niż za duży.


@tymkowy: Dokładnie tak jest. Mi durne tabele po pomiarze nóg itp. sugerowały nawet 19'. Przerabiałem 19', 17,5, 17 i teraz mam dwie Ski (w tym 16') z kołami 26 i 29 i czuję się na nich doskonale.