Wpis z mikrobloga

Pytanko do hakierów od #cctv #ipcctv i #monitoring #zabezpieczeniemienia
Link do streamu(ów) rtsp Z rejestratora ?
Rejestrator(y) typu china-noname uniwersalne IP/hybrid/ahd itp - firmware (a przynajmniej gui i web) wygląda identycznie jak w chińskich kamerkach.
NetService - RTSP ma uruchomiony, i działa na porcie 554 standardowo. telnet adresIP 554 - łączę się bez problemu.
Ale co z tego, jak nie wiem "co po przecinku" by dobrać się do streamów lub ogólnego podglądu?
Coś w stylu:
rtsp://192.168.1.198:554/Streaming/Channels/101
rtsp://192.168.1.198:554/media/video1
rtsp://192.168.1.198:554/unicast/c1/s0/live
rtsp://192.168.1.198:554/cam/realmonitor?channel=&subtype=
itp.
(testuję choćby w VLC)

(ogólnie chodzi o to, że jest sobie rejestrator AHD, który rejestruje z X kamer, i na zupełnie innym rejestratorze tylko IP, w innej lokalizacji, chcę rejestrować "obraz ogólny" lub choć stream z jednej z kamer AHD z tego pierwszego rejestratora)

Najgorsze jest to, że kiedyś JUŻ TO TAK URUCHOMIŁEM na takim sprzęcie. Ale to było dawno temu u klienta daleko stąd, i za nic nie mogę sobie przypomnieć tego magicznego stringa ;)
hrumque - Pytanko do hakierów od #cctv #ipcctv i #monitoring #zabezpieczeniemienia 
...

źródło: comment_16160117570GrxgdittYgqv3IyF5BhwG.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Armo11: ja wszystko wiem, że porty itp, to wszystko w ramach jednego eth jest.
@staa: mogę uruchomić podgląd przez IE web Service j. W. na screenie, ale to nie korzysta chyba z rstp bo w ogóle nie widzę w połączeniach na kompie by otwierał ie port 554

Na telefonie - można przez durną aplikację, która wymaga chińskiej chmury - rejestrator łączy się z chińskim serwisem i tam wysyła dane, a
  • Odpowiedz
@hrumque: port serwera ustawiłeś na rejestratorze? Z aplikacji wywołujesz port serwera: np: 192.168.1.123:6036, gdzie 6036 to port serwera i po nim łączysz się z rejestratorem. RTSP służy tylko do streamingu wideo.
  • Odpowiedz
port serwera ustawiłeś na rejestratorze?


@Armo11: Ale on nie ma żadnego serwera. Chce (choćby podpinając bezpośrednio kablem Eth PC do NVR) zobaczyć na kompie (np. w VLC playerze) stream podglądu RTSP generowany przez NVR.
  • Odpowiedz
@hrumque: Menu wygląda jak noname sprzed 4+ lat, składnia może się różnić w zależności od wersji fw. Do tego nie wiesz czy rtsp nie wymaga uwierzytelnienia, spróbuj też z loginem i hasłem np.:
rtsp://login:haslo@ip:554/0
rtsp://login:haslo@ip:554/1
Wariacji linków google wypluje sporo, więc albo zostaje kontakt ze sprzedawcą (może będą mieli stare info), albo klepanie aż zadziała.
Upewnij się też, że vlc odtworzy dany typ kompresji, np. ustaw strumień na h.264 main profile.
  • Odpowiedz
@hrumque: Albo inaczej, jaką masz do tego apkę mobilną, nie xmeye? Może to ten szajs produkowany w xiongmai, rtsp wtedy powinno wyglądać tak: rtsp://adresip:554/user=admin&password=&channel=1&stream=0.sdp?real_stream
  • Odpowiedz
U mnie działa, channel'em =1/2/3/4 etc. zmieniamy kanał.


@bialy100k: ale jaki konkretnie link?
nie wiem czy jest jakaś opcja na "podgląd tego co na ekranie" - jak na razie interesowało mnie użycie rejestratora AHD jako prostego konwertera AHD/analog na IP
  • Odpowiedz