Wpis z mikrobloga

Mirki z #kredythipoteczny mam pytanie.

Mam podpisaną umowę kredytową, jestem na etapie przed wysłaniem kasy do sprzedających. Muszę doniesć do banku potwierdzenie przesłania wkładu, akt notarialny i wszystko inne. W umowie w pkt zabezpieczenie kredytu mam:

Opcjonalne zabezpieczenie kredytu: ubezpieczenie na życie ze wskazaniem banku jako uposażonego.

Za każdym razem, jak pytałem o to w placówce i konsultanta w mailach to mówili: tak musisz to mieć, ale ostatnio natknąłem się na post Mirka pod tym tagiem i zastanawiam się, czy na pewno? Wydaje się, że umiem czytać i jak wół jest OPCJONALNE. Czemu więc wymagają tego ode mnie?

W samej umowie widnieje jako 'opcjonalne', ale na checkliscie i w reszcie papierów piszą: masz mieć. Moje ubezpieczenie w robocie nie ma nawet opcji wpisania kogoś innego niż osoba z PESELEM jako uposażony.
  • 9
  • Odpowiedz
@polak_splacacz: jeżeli jesteś jedynym kredytobiorcą w pekao to musisz mieć ubezpieczenie na życie na minimum 20% wartości kredytu udzielonego i uposażyć do niego bank. Jeżeli bierzesz kredyt wspólnie z kimś, to ubezpieczenie na życie nie jest wymagane w tym banku.
  • Odpowiedz