Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej Miraski, czy waszym zdaniem mogę powiedzieć, że wyszedłem od zera do klasy niższej średniej? 36 lvl here. Moje zarobki od początku rozpoczęcia działalności na picrel. Wcześniej 15k brutto. Różowy zarabia 15k brutto w korpo.
Mamy wspólne mieszkanie warte ok. 700k do spłacenia 300, drugie mieszkanie moje warte ok. 180k bez kredytu, różowy pasek ma połowę mieszkania wartego 220k i swoje warte 240k, do spłacenia 100.
Auto 2017 rok, warte ok. 140k w leasingu, drugie 2008 rok, warte 15k.
Na studiach dostawałem od Mamy 50zł i miało mi starczyć na przeżycie na jak najdłużej. Dochód to była emerytura babci 900zl, wcześniejsza emerytura mamy 700zl i ok. 200zl stypendium socjalne, potem mi zabrali i miałem za to stypendium za sport 240zl. Oszczędności w rodzinie - 0zl.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6051cf5a6b7ccc000b8ade30
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 14
RzeczywistyKondon: > W obecnym rozumieniu tego pojęcia do klasy średniej włącza się przede wszystkim kategorie społeczno-zawodowe, charakteryzujące się względną samodzielnością (osoby pracujące we własnych firmach lub wykonujących pracę umysłową), oraz pewnym poziomem dobrobytu, niebędące jednakże ani posiadaczami dużych majątków, ani nielegitymujące się arystokratycznym pochodzeniem (głównie w Wielkiej Brytanii). Do klasy średniej należą przede wszystkim osoby o wyższym wykształceniu oraz o wyższych kompetencjach kulturowych niż klasa robotnicza (niższa).

W ujęciu Lloyda Warnera