Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Beti-niemiecki: no ok, jest na jakiejś tam stronce, ale x osób Ci mówi, że nikt tak nie mówi, że to raczej regionalizm, więc może lepiej tego nie uczyć? Daj jakieś źródło Duden a nie gówno stronkę
  • Odpowiedz
@Beti-niemiecki: Jesli chcesz uczyc ludzi jezyka, badz im to ulatwic to powinnas chociaz troche poszerzyc horyzonty i miec otwarty umysl. Bledy, ktorych sie uczysz podczas budowania fundamentow, jest je potem dosc ciezko wyplenic i moga wiecej szkod narobic niz dobrego. Z fartem i bez hejtu.
  • Odpowiedz
@CzarnyBursztyn: raczej ułatwić. I rozumiem o czym piszesz. Krytykę biorę na klatę, nie jestem dzieckiem.
Nigdy moim celem nie jest i nie było wprowadzanie kogokolwiek w błąd. Wiele razy, nawet dzisiaj, czy do wpisu o dworcu, czy skrótów, ludzie dopisywali jeszcze swoje spostrzeżenia.
Staram się zebrać jak najwięcej odnośnie danego tematu. Nad każdym pracuję nad merytoryką, literówką i sensem.
Gdybyś poczytał wcześniejsze komentarze, to może nie napisałbyś już tego.
Uczona języka
  • Odpowiedz
@Beti-niemiecki: Ty mieszkasz w Szwajcarii, prawda? Może mogłabyś przygotować też kiedyś jakiś wpis o Schweizerdeutsch z podstawowymi słówkami/zwrotami? ( ʖ̯)
  • Odpowiedz
@Alea1: mam tego full. Całe 10 lat tworzę pamiętnik i końca nie widać. Zawsze mnie coś zaskoczy.
Nie wiem czy to by było chętnie przyjęte, bo do tej pory, jesteś drugą osobą, którą to interesuje.
  • Odpowiedz