Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czeka mnie pierwsza wymiana owijki na kierownicę, w moim mieście stacjonarnie nie dostanę, także nie pomacam sobie przed kupnem. Rodzi się pytanie:
Najlepsza owijka i dlaczego do szoso/gravela to?
(będzie sporo eksploatowana, rękawiczek nie używam)
Dziękuję za odpowiedzi i szerokości!
#wykoptribanclub #rower
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kozak1920: ja mam od dwóch sezonów owijkę Specialized s-wrap czerwoną. Bardzo przyjemna w dotyku. Wchłania pot, dlatego jeżdżąc latem dłonie leżą pewnie na kierownicy.

Owijając nią kierownicę, trzeba uważać aby za mocno nie naciągać bo może pęknąć.

Przed owinięciem polecam filmik z park toola jak Pan z wąsem pokazuje technikę owijania. Korzystałem z jego porad i to wystarczy
bo te "ala" zamszowe dobrze się sprawdzą jako dobra przyczepność z dłońmi, ale nie wiem jak z przecieraniem czy łatwiej o to idzie niż z tymi gumowymi "ala" kauczuk .
@kozak1920: mam (tzn taką, bo jeszcze czarną, ale już tą kupiłem na zmianę - ten sam producent) - jestem zadowolony.

Zdejmowałem już tą swoją, do wymiany jakiś gratów, ale założyłem z powrotem tą samą, wtedy jeszcze nie kupiłem nowej. Teraz mi się nie śpieszy.

Moja rada - zdejmij starą i ją załóż raz czy dwa, dopiero załóż nową. NA YT są też tutoriale jak to robić.