Wpis z mikrobloga

Czołem! Jestem w trakcie stażu i stwierdziłem, że kupiłbym jakąś lornetkę żeby podglądać zwierzynę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiem że lornetka ma patrzeć a nie wyglądać ( xD ) ale bardziej podobają mi się te "opływowe"
Czy coś takiego ma sens jako sprzęt na podglądanie. w trakcie stażu i po stażu z bronią? ;) link1 link2 Akurat takie pieniądze byłbym w stanie wydać. Więcej już szkoda.
#myslistwo #lowiectwo #polowanie #darzbor #darzmirko #lornetki
  • 17
@vivanat używam Delta Optical Titanium 8x56 ROH i w zupełności mi wystarcza. Świetnie spisuje się w nocy jak na budżetową lornetkę. Wczoraj na fb na giełdzie myśliwskiej ktoś ją wrzucił za 800zł. Spróbuj poszukać na optykamysliwska.pl. Ewentualnie wrzuć swoje ogłoszenie na "kupię".
@czteropak: Tak jak pisałem, bardziej podobają mi się te "szybsze" xD Tak poważnie, nie znam się na technikaliach itd., ale wizualnie od takich jak Delta Optical Titanium bardziej podobają mi się takie jak podlinkowałem (chodzi o budowę)
@vivanat to nie jest tak że odpadają ewidentnie, bo lepiej mieć lornetkę niż jej nie mieć. Ale z doświadczenia wiem że lepiej kupić coś na lata niż za chwilę próbować sprzedać sprzęt z niskiej półki by kupić coś lepszego.

Lornetka levenhuk - sprzedawca pisze o czołowym amerykańskim producencie optyki. Pierwszy raz widzę tą markę więc to chyba już mocno naciągane. Poza tym mały zakres regulacji dioptrii, wąskie pole widzenia na 1000m, sprawność
@vivanat: szkoda? chcesz jakieś gówno kupować.. minimum to delta - ja mam 10x56 i świetnie widać.. dokupię sobie 8x42 na dzień bo 56 cięższa..
ale.. żal Ci 3 stów na dołożenie do lornetki, a chcesz być myśliwym??
Ja czekam na egzamin i już wydałem ze 20 koła.. sztucer tikka z lunetą delta javelin (na pozwolenie sportowe) to 10, pies z papierami plus garmin dla psa (5 razem), lornetka, jakieś ubrania przyzwoite