Wpis z mikrobloga

zaburzeńców o płci zmieniającej się co 10 minut


To słownictwo z publikacji APA, na które się powołujesz?

i zmieniono słownictwo bo płatki śniegu się topiły?


Na razie tylko ty się stopiłeś na wykopie, bo ztriggerowały cię opcje w ankiecie studenckiej XD

Nie powołuje się na APA, bo zwyczajnie nie znam ich stanowisk.


Jak to? A to kto powołuje się na DSM-5?
@DartNorbe: Rozumiem, łatwo się możesz stopić wraz ze swoim światopoglądem, gdy okazuje się, że instytucje, na które sam się powołujesz przedstawiają inną opinię. Żeby uniknąć takiego obrotu spraw szybciutko blokujesz osobę, która wytyka ci twoją ignorancję. No cóż- zakuty łeb.
Następnym razem sprawdzaj dokładnie, gdy chcesz się posłużyć publikacjami naukowymi, bo twoje stanowiska nie mają z nauką nic wspólnego.
@RoHunter to pewnie jeden z takich co z byle powodu dają na czarną, mnie jakiś typ kiedys dodał tylko przez mój avatar, twierdząc że jestem lewakiem nawet nie patrząc co pisałem, ale lewakiwm nie jestem i to chyba widać
@DartNorbe:

"Nazwę zmieniono, aby usunąć stygmatyzację związaną z określeniem tego jako „zaburzenie"


Part of removing stigma is about choosing the right words. Replacing “disorder” with “dysphoria” in the
diagnostic label is not only more appropriate and consistent with familiar clinical sexology terminology,
it also removes the connotation that the patient is “disordered.”

Ultimately, the changes regarding gender dysphoria in DSM-5 respect the individuals identified by offering a diagnostic name that
Przecież leczenie w kwalifikacji jest opisane, co ty, nie czytałeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@DartNorbe: Czytałem stanowiska organizacji, na które się powoływałeś. Wydaje mi się, że jednak to nie o taki rodzaj "leczenia" ci chodziło.

A ich oświadczenie jest bezwartościowe. Uginają się dopasowując naukę pod obecne poglądy polityczne. Dlatego ICD-11 jest dla mnie niewiarygodne.


@DartNorbe: Na jakiej podstawie tak sądzisz? Jakieś dowody na poparcie twoich słów?
@DartNorbe: Co się zmieniło od czasu wydania wcześniejszych publikacji APA czy WHO? Możesz wskazać jakieś istotne zmiany personalne czy w strukturze organizacyjnej tych instytucji? Jakieś przykładu nacisku na środowiska naukowe, które doszły do wniosków, które przedstawiam?
@RoHunter: Argumentum ad verecundiam w tym przypadku nie zadziała, bo dla mnie osoby dokonujące zmian w klasyfikacji chorób pod wpływem naporu politycznego (APA - homoseksualizm bezdowodowo, zaburzenia tożsamości płciowej i WHO - kompromitacje w podejściu do pandemii) nie mają mandatu na orzekanie. Czasu na przeszukiwanie DuckDuckGo (powodzenia w Googlu ( ͡° ͜ʖ ͡°)) o tym jak wyglądały naciski zwyczajnie nie mam.

A o leczeniu zaburzeńców:

„Leczenie dysforii
@DartNorbe:

bo dla mnie osoby dokonujące zmian w klasyfikacji chorób pod wpływem naporu politycznego


Nie masz na to żadnych dowodów, a przynajmniej uciekasz od dyskusji i ich nie przytaczasz. Przyjmuję, więc, że żadnych dowodów nie posiadasz.

nie mają mandatu na orzekanie


Kto więc ten twój mandat posiada? Nazwy organizacji, nazwiska naukowców, tytuły pism czy badań - chętnie wszystkie przyjmę.

A o leczeniu zaburzeńców:

„Leczenie dysforii płciowej może polegać na wspieraniu osoby