Wpis z mikrobloga

#rock #punk #punkrock
#cultowe (440/1000)

KSU - Moje Bieszczady I z płyty Moje Bieszczady (1993)

Zawsze miałem problem z zapamiętaniem która z piosenek o tym tytule jest "I", a która "II" :)

Do rzeczy - brzmi to może absurdalnie ale twórczość KSU, którą katowałem za młodu totalnie, spowodowała we mnie jakąś taką dziwną miłość i tęsknotę do miejsca którego w ogóle nie znałem (w ogóle nie bywałem w górach). Jakoś na studiach pojechałem w końcu w Bieszczady i przepadłem. Teraz nie wyobrażam sobie nie połazić po pagórkach mniejszych czy większych te 2-3 razy do roku. Niestety dawno tam nie byłem (będzie z 10 lat), bo kawał drogi :(

Co do piosenki - chyba nie znam lepszego opisu Bieszczadów zamkniętego w tak małej liczbie słów. Całą drugą zwrotkę, włącznie z drutami za Sanem można zobaczyć podczas jednej wycieczki do źródeł Sanu. Dla kogoś kto choć trochę zainteresuje się historią to dość poruszające przeżycie.

-------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Przez tysiąc dni postuję rzeczy których słuchałem przez ostatnie 20 lat (jeden numer dziennie, od 01/01/2020 do 26/09/2022). Szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne. Niektóre były hiciorami, innych wolałem sobie nigdy nie przypomnieć. Kolejność wstępnej listy zrandomizowałem i nie jest mi znana. Odkrywam dzień po dniu.
cultofluna - #rock #punk #punkrock
#cultowe (440/1000)

KSU - Moje Bieszczady I z ...
  • 5
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: Cała twórczość KSU jest naprawdę genialna, ale mnie w Bieszczady ciągnęła zupełnie inna piosenka. Jak jej słucham wieczorem mając na uszach słuchawki, to tam jestem
galonim - @cultofluna: Cała twórczość KSU jest naprawdę genialna, ale mnie w Bieszcza...
  • Odpowiedz