Wpis z mikrobloga

Jakie macie doswiadczenia z szukania mieszkania do kupna?
Szukam inspiracji, moze robie cos nie tak.

Podziele sie swoimi obserwacjami:
- jak dzwonie, zeby obejrzec mieszkanie wystawione tydzien wczesniej, to juz jest umowione podpisywanie umowy przedwstepnej, wiec mi dziekuja
- trojmiasto.pl ma okolo 2500 ogloszen i tylko okolo 15 jest oznaczonych jako "do remontu", ludzie robia najtansze mozliwe "remonty", takie dla fajnych zdjec
- posrednicy nie odpisuja i nie oddzwaniaja nawet na telefony umowione z nimi na konkretna godzine
- czesc posrednikow nie ma doswiadczenia i sa bardzo nieprofesjonalni
- jak odzywam sie do biur nieruchomosci przez formularz typu "zglos sie do nas jezeli szukasz mieszkania, odezwiemy sie z oferta", to dostaje tylko polnocne mieszkania albo przy glowych ulicach (halas) albo przejsciowe pokoje
- nie ma "zwyklych" mieszkan do kupienia w rozsadnej cenie w miare w centrum, sa tylko APARTAMENTY
- mieszkania od deweloperow sa maksymalnie przebrane, zostaja tylko te z widokiem na inne budynki w odleglosci 10m lub podobnie

Bede wdzieczna za pomoc z okresleniem czy nie mam zbyt wysokich wymagan, to jest moja lista:
- jasne mieszkanie, wschod-zachod lub cos z poludniem
- 60-100 mkw
- tak, zeby dalo sie zrobic 4 pokoje (3 nieprzechodnie), salon moze byc z duzym aneksem lub wyspa
- niska zabudowa
- blisko centrum
- do 900 000 po remoncie, do 800 000 do remontu
- najchetniej do remontu, najchetniej parter, ale to nie sa dealbreakery
- Gdynia, Sopot, Gdansk - obojetnie

#nieruchomosci #trojmiasto #gdansk #gdynia
aquapure - Jakie macie doswiadczenia z szukania mieszkania do kupna?
Szukam inspirac...

źródło: comment_1615828540Vr4lNZphvgX5reNI0PsBCL.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@aquapure: sporo inwestycji w Trójmieście jest, ja sam mam do 800tys w przedziale 60-100m2 jakieś 25 inwestycji deweloperskich w systemie - nie wierze ze żadne z nich nie spełnia wymagań ekspozycji/piętra/lokalizacji
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: podeslij na priv jesli chcesz, moze akurat sie uda.

Przejrzalam mape inwestycji na trojmiasto.pl, weszlam na strony deweloperow i przegladalam dostepne mieszkania. Pojechalam obejrzec Oliwe Koncept i Migowskie Wzgorza.

Oliwa ma mieszkania po 60 mkw na parterze, ale 5 metrow od okien jest chodnik, ktory jest jedynym dojsciem i dojazdem do budynkow, a dalej jest sciana, a Migowskie Wzgorza maja mieszkanie okolo 70 mkw, gdzie 3m od okna jest
  • Odpowiedz
trojmiasto.pl ma okolo 2500 ogloszen i tylko okolo 15 jest oznaczonych jako "do remontu", ludzie robia najtansze mozliwe "remonty", takie dla fajnych zdjec


@aquapure: flipperzy, unikaj jak ognia, instalacja niejednokrotnie jeszcze pamiętająca Gierka a wymiana to duży koszt i syf w domu

jak odzywam sie do biur nieruchomosci przez formularz typu "zglos sie do nas jezeli szukasz mieszkania, odezwiemy sie z oferta", to dostaje tylko polnocne mieszkania albo przy glowych ulicach (halas) albo przejsciowe
  • Odpowiedz
@aquapure: nie skreślaj też Pruszcza gdańskiego czy innych miast obok Trójmiasta, ale tylko takie którymi dojedziesz do centrum każdego miasta w Trójmieście łatwa komunikacja miejska bez przesiadek.
  • Odpowiedz
@aquapure: sam tez szukalem w duzym, wojewodzkim mieście mieszkania. Trwało to jakoś 3 msc i tak jak mówisz, jak cokolwiek miało choćby cień sensu to mieszkanie bylo rezerwowane często ciągu nawet kilku godzin (,) Sam znalazłem mieszkanie 10 minut po wstawieniu ogloszenia i to chyba jedyny powod dla którego udalo mi sie je zakupić... Także chyba jedyny sposób to ślęczenie nad otodom.

Dziwna sytuacja biorąc pod
  • Odpowiedz
@selenita66: Dzieki, sprawdze!

@DrizztDoUrden: tez mam wrazenie, ze powinnam caly dzien siedziec nad ogloszeniami. Nie wiem, moze jakis skrypt napisac, ktory sprawdzalby nowe oferty raz na godzine i powiadamial mnie, bo powiadomienia z otodomu i trojmiasta sa raz na dobe, a nie jak pojawia sie nowe ogloszenia.
Rozwazam jeszcze przejscie po okolicy i rozwieszenie kartek w stylu "KUPIE MIESZKANIE" ;)
  • Odpowiedz
instalacja niejednokrotnie jeszcze pamiętająca Gierka a wymiana to duży koszt i syf w domu


@Deska_o0: Syf na pewno, bo trzeba ingerować w ściany, pół biedy jak jest dziurawka. Zresztą trudno oczekiwać aby inwestor zrobił remont generalny włącznie z instalacją. Ja w jednym mieszkaniu ostatnio zrobiłem wymianę instalacji bo stwierdziłem, że zrobię raz a porządnie bo sam będę korzystał z mieszkania bo to miasto turystyczne ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@aquapure: Kartki w stylu "kupię mieszkanie" każdy oleje, bo tak robią flipperzy i większość ma dość. Z tym, że "już mam chętnego, zaraz podpisujemy umowę", to często ściema, żeby zmotywować potencjalnego kupującego, że dana nieruchomość, to taki chodliwy temat. Jeśli rynek wtórny, to jak już wspomniano, te ładnie wyglądające, to często są po prostu upiększone i lepiej kupić do generalnego remontu, ale mieć pewność co do instalacji, jakości użytych materiałów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@megastulejka: bo mam dwa puszki, ktore chcialabym nadal wypuszczac na lowy ;)

@philosophy: licze na to, ze sie wyroznie, mam upatrzony konkretny budynek, gdzie dominuja starsi ludzie. Z drugiej strony rozwazam juz teraz deweloperskie scisle centrum o malym metrazu, zeby nie wtopic z kupnem 100mkw na kredyt przy rozdmuchanych cenach. Nie wiem sama, ale dzieki za rady :)
  • Odpowiedz