Wpis z mikrobloga

Moja dziewczyna wpłacała pieniądze we wpłatomacie Planet Cash przy pomocy kodu Blik w banku ING. Urządzenie pobrało jej pieniądze, po czym wyświetliło błąd, a następnie zresetowało się, nie przyznając pieniędzy na konto. Wpłatomat znajduje się koło kantoru (ul. Kalwaryjska, #krakow ), pracownik kantoru twierdzi że urządzenie ma częste usterki. Infolinia bankomatu nie istnieje - numer 801 501 601 włącza #!$%@?ą muzykę na czekanie, a następnie rozłącza klienta. Ostatecznie udało się zgłosić telefonicznie reklamację w samym banku, który będzie w swoim tempe "analizował sytuację".

Czy w takiej sytuacji można napisać jeszcze jakąś skargę lub zgłoszenie? Uważam, że to nieakceptowalne, że urządzenie pozbawia klienta nie z jego winy pieniędzy i zostawia go z tym samego - w urządzeniu nie istnieje żaden przycisk "Zgłoś problem" lub cokolwiek, infolinia nie działa, a osoba mająca widok na urządzenie twierdzi że to nic nowego. Z nie swojej winy moja dziewczyna traci pieniądze na jakiś okres czasu (bank ma aż miesiąc na rozpatrzenie reklamacji). Czy istnieje jakaś szansa na dodatkową rekompensate w takiej sytuacji?

#banki #ing #ingbank #planetcash @ING_Bank_Slaski
  • 16
@ehhhh w takim przypadku bierzesz kamloto głaza i przez walenie w płatomat odzyskujesz kwotę ¯_(ツ)_/¯ skoro jest zepsuty to nie można go zepcuć ( ͡º ͜ʖ͡º)
@ehhhh: dawno temu miałem podobną sytuację z wpłatomatem mBanku, po zadzwonieniu na infolinię powiedzieli że reklamacja została zgłoszona i przyznali mi od razu tą wpłaconą kwotę na koncie - żebym nie czekał tygodnie na kasę.
@Colek: sytuacja sprzed godziny, więc czekamy. Widziałem że z punktu widzenia prawa bank ma miesiąc czasu na rozpatrzenie sprawy, jeśli przyzna pieniądze dzisiaj to nie ma problemu, ale póki co zaraz minie godzina od zgłoszenia reklamacji i zero jakiegokolwiek kontaktu po rozmowie telefonicznej - niby wiadomo, podejrzewam że pracują nad tym, ale dobrze byłoby widzieć jakieś potwierdzenie mailowe że sprawa została ruszona
@ehhhh tak, dokładnie to wpłaciłem blikiem, dostałem potwierdzenie, że pitacha wpłacona a kasy na koncie nie ma. Poszedłem do banku i zgłosiłem, podobno byl problem z płatnościami blik.
@tonawegla ja miałem to samo. Kurde 30dni łooooo, nie wiem skąd mi się wzięło 7 czy 14dni.
@tonawegla: no niestety w tym przypadku wpłatomat nic nie wydrukował :( Więc @BenekTG: podejrzewam że będzie trochę ciężej w tej sytuacji, ale nie wyobrażam sobie tej kasy nie dostać ostatecznie
@ehhhh: ja miałem identyczną sytuację tylko w euronecie. Zadzwoniłem na infolinię bankomatu plus do swojego banku. Mój Bank oddal mi kasę następnego dnia zastrzegając, że jeżeli zadeklarowana kwota nie będzie się zgadzać to zabiorą :) z tego co pamiętam to było ok 3k złotych. Do tego jeszcze porobiłem zdjecia bankomatu itd żeby mieć jakieś dowody awarii w razie czego