Wpis z mikrobloga

@dict poleciłbym core java w takim przypadku, bo jest często aktualizowana i jak zna c++ to wręcz idealna, bo są tam wstawki "czym różni się java od cpp". Ale zastanawiam się, czy książka jest w ogóle potrzebna doświadczonemu. Wydasz pieniądze i się zanudzisz. Może lepiej wziąć sam spis treści i poczytać dokumentację?
@dict: Thinking in Java moze sie przysluzyc do poznania dokladnego jak Java dziala wewnetrznie. Niestety do praktyk trzeba tam podejsc sceptycznie, poniewaz bylo wydanych wiele nowych wersji Javy i dobre praktyki wykorzystuja nowsze rozwiazania (np. nowe API sie pojawilo).
Horstmann ma dobre ksiazki do nowych wersji Javy (zawiera zmiany do Javy 11).
Wazne zeby zlapal podstawy i potem nabral znajomosci z Java 8 (znaczna wiekszosc firm na niej siedzi), potem zaprzyjaznil
@dict: nie wiem, czy książka dla początkujących to nie za duże marnowanie czasu dla kogoś doświadczonego. Ja pewnie porobiłbym jakieś kursy, żeby oswoić się a potem może "Effective Java" dla doszlifowania wiedzy. Ważna kwestia: nie ma czegoś takeiego jak doświadczony programista, dla mnie doświadczony programista zna javę lub wie jak się jej nauczyć. Jak ktoś na przykład całe życie klepał embeded C to faktycznie "Thinking in Java" może pomóc. Jak ktoś
@Kurtoza: @UberRam: @Saly: Dziękuję Panowie. Ja od 12 lat programuję zawodowo, ale C/C++ (kiedyś), a od 7 lat 100% Python. Nie muszę się uczyć wzorców projektowych, typów danych, dziedziczenia, polimorfizmu, wątkowości, asynchroniczności.

Brakuje mi samej natury Javy i wirtualnej maszyny. Już zamawiam w Helionie ( #helion zawsze rulez) Core Java Horstman'a. Najwyżej się trochę ponudzę, albo coś zeskipuję.