Wpis z mikrobloga

Mireczki, macie może doświadczenie z przenoszeniem firmy do bardziej przyjaznego podatkowo kraju w ramach Unii? Trochę mnie niepokoją zakusy PiSu w ramach Polskiego Nowego Ładu. Mam małą firmę projektową w IT i pracuję głównie zdalnie dla klientów zagranicznych. Nic mnie nie trzyma w Polsce i zacząłem się zastanawiać nad przeprowadzką gdzieś na południe (Malta, Cypr), żeby zmienić rezydenturę podatkową i móc cieszyć się słońcem trochę dłużej ;). Będę wdzięczny za rady/dnświaczenia w tym temacie :) #podatki #polskinowylad #optymalizacjapodatkowa #cypr #malta #firma
mrleibo - Mireczki, macie może doświadczenie z przenoszeniem firmy do bardziej przyja...

źródło: comment_1615743446M6Yd3I48XKbcd5EaoZj4PF.jpg

Pobierz
  • 6
@mrleibo: Estonia Limited? Ale to zależy co robisz i jaki masz cashflow, bo jeśli jesteś zwykłym freelancerem to bez sensu bo będzie drożej. Moim zdaniem po prostu pod wpływem emocji chcesz podjąć pochopną decyzję, na początek możesz się przeprowadzić do jakiegoś kraju z rezydencją podatkową w pl i zobaczyć czy to taki styl życia Ci odpowiada. Jeśli serio wybierasz kraj do życia jedynie pod kątem najlepszej oferty podatkowej dla JDG to
@tochybaananas: Dzięki za bardzo sensowny komentarz, na razie się tylko rozglądam bez ciśnienia. Mieszkałem już na południu Europy i znam plusy i minusy takiego życia. Będę na poważnie myślał dopiero jak zlikwidują liniowy w Polsce.
@mrleibo: ogólnie podatek to nie jedyny koszt. Nie stosuj myślenia typu "kurła wezme w koszty to jest za darmo". Czasem warto więcej zapłacić, nie zrobić nic, ale nie marnować czasu i mieć większe koszty alternatywne(nie tylko pieniądze). Możliwe, że zmiana rezydencji podatkowej to jeden z pierwszych pomysłów jaki przyszedł Ci do głowy, ale to tak jak operacyjne wycinanie tłuszczu zamiast diety i treningu, w ramach form opodatkowania w pl na pewno
@mrleibo: zapomniałem Ci wczoraj dopisać, jak serio będzie Cię ten temat interesować to dobrze iść do doradcy podatkowego, który specjalizuje się w takich klientach jak Ty, a najlepiej w tym IT, bo na to jest dużo ulg, nie tylko u nas w Polsce. Korzystając z doradcy masz fachową poradę kogoś kto ma temat podatków przeorany od A do Z, a nie opinie randomów z internetu z wybiórczą wiedzą