Wpis z mikrobloga

Mirasy szanowne z tagu #medycyna potrzebuję internetowej konsultacji, bo wizytę u lekarza mam na środę, a jeśli to coś zaraźliwego, to wybywam z chałupy, żeby dzieciaka nie poczęstować.
Zaczęło się tydzień temu, od bólu, drętwienia i osłabienia lewej ręki. Miałem dwie godziny męki z fizjoterapeutką, pomęczyła mnie robiąc coś z nerwami splotu barku i w sumie pomogło (więc może nie być powiązane, ale i tak wspominam).
Co było wcześniej i zostało to bardzo wrażliwa i tkliwa skóra lewej ręki - każdy dotyk skóry powoduje ból. W piątek doszła taka sama tkliwość w górnej lewej części klatki piersiowej i lewa część brzucha - chodzenie w ubraniu boli (a chodzenie bez ubrania gorszy sąsiadów i jest zimno ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).
Teraz pojawiły się takie zmiany na skórze. Ale tylko na lewej dłoni. Ta największa jest najstarsza i myślałem, że "odgniotłem" sobie dłoń jak nie miałem w niej super czucia i odkręcałem plastikową zakrętkę na bańce dwoma rękoma. Ale dzisiaj zaczęły wyskakiwać te pojedyncze i zepsuły mi narrację. Nie swędzą. Bolą jak cholera przy nacisku - nie mogę zginać palców, na których zgięciach pojawiły się krostki. Nigdzie więcej nie ma. Żadnej gorączki, apetyt jest, czuję się nieźle, absolutnie żadnych innych objawów.
Wiem, że szukając w necie pewnie wyjdzie, że to rak, ale mam też sarkoidozę, więc luz, będzie do kolekcji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
#medycyna #wysypka #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #lekarz
b.....y - Mirasy szanowne z tagu #medycyna potrzebuję internetowej konsultacji, bo wi...

źródło: comment_16157434676C6wP05hE0mD27sTjyMNnL.jpg

Pobierz
  • 16
@bojesiewody: moze jakas grzybica. Posmaruj clotrimazolem i zobacz czy zacznie przechodzic ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ostatnio jak byl snieg to wyciagnalem z szafy stare papcie nieruszane od kilku lat to po paru dniach mi powylazilo takiepodobne goofno, bardziej bolalo przy dotyku niz swedzialo, wygladalo bardziej jak pokasane przez komary, po posmarowaniu clotri przeszlo
@bojesiewody: ja miałem podobne objawy i w następstwie takie właśnie zmiany skórne. Tylko ze na prawej łopatce. Jeżeli masz to tylko na jednej dłoni, to ja jie jestem lekarzem ale brałbym pod uwagę,,półpascia" . Cholernie bolesne i występuje właśnie po jednej stronie ciała tzn po prawej bądź lewej patrzac od środka. Wołaj jeśli trafiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Creezek: Ale prysznica się nie boję. :P
@swinka_morska: @czakramista: Nad tym też się zastanawiałem, ale nie chciałem nic sugerować. Ospę miałem, półpaśca nie. Ale resztę ciała sprawdzaliśmy - czysto. Bardzo boli pod naciskiem i w ogóle nie swędzi. Niektórych krostek nie było jeszcze parę godzin temu.
@Norskee: Używam regularnie płynów do odkażania rąk, to chyba też by wybiło.
@Norskee: W kapciach były pchły albo pluskwy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bojesiewody: Jak przedmówcy mówią, prawdopodobnie półpasiec. Oczywiście ostatecznie to do lekarza. Wirus atakuje nerwy czuciowe więc stąd ten ból przy najmniejszym dotyku, zaatakowana tylko jedna strona też na to wskazuje. Półpasiec nie jest zaraźliwy, ale ospa wietrzna już tak, nie drap pęcherzy/wysypki i dobrze by nikt nie współdzielił z Tobą ręczników itp.