Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Dostałem w firmie opcję przejścia do innego teamu, na tych samych warunkach, ale wiąże się to ze zmianą #php na #kotlin. Mam otrzymać wsparcie i czas na naukę nowego języka - zespół dopiero się tworzy ale ma być złożony z najbardziej doświadczonych ludzi i stanowić nowy fundament firmy. W PHP siedzę już 15 lat. Na moim miejscu spróbowalibyście takiej zmiany?

#programowanie #pracbaza
  • 53
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Leman123: też trochę z tego założenia wychodzę, do PHP raczej zawsze mogę wrócić gdyby mi nie podpasowało. Kasa będzie taka sama tu i tu(przynajmniej przez najbliższy rok)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ShadowkhaN: dalej backend, przetwarzanie asynchroniczne sporych ilości danych i synchronizacja danych pomiędzy wieloma mikroserwisami korzystającymi z tej samej domeny
@mpower: według mnie brzmi jak spoko opcja, szczególnie że obiecują czas na dokształcenie i pomoc. Nauczysz się nowych rzeczy, więc tylko cię to może popchnąć dalej. PHP nadal ci zostanie, nie aż taka dosłowna zamiana. c:
@unluckysoap: wygląda na to, że jest tak jak mówisz. 15 lat ciężko będzie zapomnieć nawet gdybym tam spędził rok. Dynamika zmian w PHP jest na tyle mała, że z tyłu ciężko zostać, a już prawie wszystkie feature PHP 8.0 ogarniam i wykorzystuję. Dzięki za komentarz.
@Leman123: wg mnie żaden inny framework nie jest tak stabilny i tak dobrze prowadzony jak Symfony. Używałem w przeszłości Code Igniter, KohanaPHP, Yii, Zend, mały epizod z Laravelem nad jednym projektem - każdy nie ma wg mnie startu do Symfony, szczególnie w najnowszej wersji 5.2 gdzie sporo fajnych feature i komponentów weszło.
@zakopiak: biorąc pod uwagę wszystkie powyższe komentarze tylko utwierdziłem się, że to dobry kierunek. Sam też ku temu się skłaniałem, ale chciałem jeszcze zasięgnąć opinii publiczności :D