Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Jakie to #!$%@?. Jak wychodziły te nowe 30.. to zastanawiałem się czy sprzedać swoją MSI Gaming X Trio 2080ti i kupić. Dobrze ze taki głupi nie byłem. Jeszcze moja pośmiga mi trochę czasu.
A słyszałem już śmiechy ze za pol roku będę swoją sprzedawał za 500pln xD
Właśnie luknąlem na olx i się zachłysnąłem kompotem widząc po ile stoją
@Hubby: a nic nie mów...( ͡° ʖ̯ ͡°) W styczniu ubiegłego roku poskładałem sobie puszkę z Radeonem RX5700 (kosztował mnie coś koło 1600 zł), po pół roku doszedłem do wniosku że jednak wyrosłem z gamingu i wolę zostać przy konsoli i opchnąłem cały zestaw siostrzeńcowi za 3 koła z hakiem.

Dziś na allegro sama karta graficzna lata drożej ( ͡° ʖ̯ ͡°)...
@Emprzem: Hirołsy, Settlersi i AoE hulają na laptopie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czekam na rozrost biblioteki PS5 i zlikwidowanie problemów wieku dziecięcego, i zasłużone PS4 pójdzie na emeryturkę.

@#!$%@? logiczne że nie będzie maleć przy takim popycie. Istotą jest powód przez który dobro stało się cholernie rzadkie - mój kumpel czeka już prawie 4 miesiąc na swojego GTX'a 3080 i jest gdzieś na 600-700 miejscu w kolejce
@matwes: Koparki kryptowalut to około 1-2% problemu z dostępnością kart. Głównym problemem jest brak półprzewodników na rynku i przerwy łańcuchach dostaw. Dodatkowo dochodzi jeszcze duże zapotrzebowanie spowodowane pracą zdalną. Taka sama sytuacji jest też między innymi z PS5. Tutaj artykuł dla bardziej zainteresowanych: https://www.scientificamerican.com/article/a-global-computer-chip-shortage-shows-danger-of-u-s-production-trends/?fbclid=IwAR0wcjp98CTmnr1TaEpXHjgzeikRI5jbF5veedf0DVc3aPvElr2NQKk0R0s