Wpis z mikrobloga

#podatki #bekazlewactwa #mieszkania

Ostatnio wypełzło z mauzoleum lenina mnóstwo zadowolonych możliwością wprowadzenia podatku katastralnego.
Poza szczerą nienawiścią do ludzi posiadających więcej mieszkań a nie chcących ich oddać przegrywowi za darmo pojawia się ciekawy temat.
Mianowicie ożywienie rynku tak że przegrywowi będzie łatwiej kupić mieszkanie a jak wiadomo mieszkanie prawem a nie towarem. Jeszcze lepsi są ci, co proponują podatek od drugiego mieszkania i narastający z liczbą mieszkań ( a ci co mają 5+ to pewnie do łagru). Czyli podatek znowu ma być karą a nie partycypacją w utrzymaniu państwa.

Mam dla lewaków lepszą propozycję: Wszyscy się zgodzą że od mieszkania ważniejsze jest zdrowie. Dlatego aby napędzić rynek organów do przeszczepów proponuję podatek od narządów. Ale oczywiście lewicową modą od drugiej nerki, płuca, komory sercowej czy półkuli mózgowej. Skóra od drugiego m2. Wyjątek to macica bo nie chcemy wyjść na terfów i urazić trans-kobiet[1]

Moje ciało przekształca energię pozyskaną z pożywienia w narządy tak samo jak w majątek. Nie ma żadnego rozróżnienia. Więc co, może raz zaczniecie od siebie zamiast domagać się od innych? Proponuje pilotowy program opodatkowania organów dla #neuropa pokażcie że zależy wam na chorych i wykluczonych.

[1] Równie realanych jak jednorożce, ale to już inny temat.
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szczególnie że żadne argumenty ekonomiczne nie potwierdzają sensu takiego podatku w formie progresywnej.


@Herubin: argumenty ekonomiczne? to się po prostu nie zgadza z twoim balcerowiczowskim poglądem na świat i tyle xD

albo ludzie majętni kupujący za gotówkę albo rodzina która kupiła na kredyt mieszkanie a potem przeniosła się do większego i to poprzednie zostawiła na wynajem.


i co w związku z tym wszystkim? śmierć landlordom!
  • Odpowiedz
@kuhonnyje_rewaljucje:

argumenty ekonomiczne? to się po prostu nie zgadza z twoim balcerowiczowskim poglądem na świat i tyle xD


Wiadomo po co komu jakaś ekonomia chłopski rozum kolesia o mentalności chłopa oderwanego od pługa zawsze więcej powie.
  • Odpowiedz
Po prostu odpadom ludzkim dupa pęka z zawiści, że ktoś coś ma i tyle


@Herubin: Kiedyś "odpadom ludzkim" przeszkadzało, ze pan miał swoich niewolników, bo co komu do tego że mam swoich czarnuchów?

Sytuacja rynku nieruchomości wcale tak bardzo nie odbiega od tego argumentum ad absurdum, bo wysoka cena (w stosunku do siły nabywczej) w drobnym stopniu kształtuje podobną relację pan-niewolnik, który musi włożyć dużo więcej wysiłku żeby się "wykupić"
  • Odpowiedz
@Herubin
Mozesz koleżko podlinkować jakieś źródło tych wymysłów na temat tego jakie grupy społeczne posiadają więcej niż jedno mieszkanie?

Z fliperami kataster duzo wspólnego nie ma, ale są oni grupa która dodatkowo pcha ceny nieruchomości do absurdalnych wartości.

Mówię jak wygląda sytuacja, mi zawiści zarzucac nie musisz, stać mnie na kupno mieszkania za gotówkę. Co nie zmienia faktu że uważam ceny w Polsce za absurdalnie wysokie. Fliperzy, rentierzy (żyjący z najmu)
  • Odpowiedz
@KapralJedziniak: generalnie popieram konfederację, ale jeśli chodzi o podatek kastralny to mati wyciągaj mojego sierpa i młota, okradniemy bogoli wprowadzających patologię na rynku mieszkaniowym. Każdy kto tylko ma jakieś pieniądze, to od razu inwestuje je w mieszkania, pompując bańkę w kosmos i uniemożliwiając normalnym ludziom zakupu mieszkania po normalnej cenie.

@Nivele: od magazynów i innych budynków też będzie identyczny podatek, z tym że dla spółek będzie już od
  • Odpowiedz
@Herubin: ale co ty w ogóle #!$%@?, masz swoją ideologię i sobie w nią wierz a nie pieprz głupot że jakaś nauka ci dała odpowiedź. ja u smitha przeczytałem że landlordztwo to pasożytnictwo, i co teraz?
  • Odpowiedz
@KapralJedziniak imho podatek katastralny powinien wjechać zamiast podatków dochodowych. Od każdej nieruchomości, bez progresji. O wiele prostsze do rozliczania, a dodatkowo zachęca do lepszego wykorzystania przestrzeni.

Z kolei te bzdury o napompowanym rynku nieruchomości słyszę już od wielu lat, ale ciągle zapotrzebowanie rośnie, każdy chce coraz więcej metrów, blisko centrum i chcą płacić za to wszystko cenę metra w Sosnowcu. xD
  • Odpowiedz
od magazynów i innych budynków też będzie identyczny podatek, z tym że dla spółek będzie już od pierwszej nieruchomości


@vxfsfsff: wątpię, ale nawet jakby to możliwości są tysiące żeby uciec od tego podatku np kościołów nie opodatkują( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakby nie było, skutek będzie taki jak zawsze, opłata zostanie przerzucona na odbiorcę końcowego i ceny najmu wzrosną.
  • Odpowiedz
Ostatnio wypełzło z mauzoleum lenina mnóstwo zadowolonych możliwością wprowadzenia podatku katastralnego.


@KapralJedziniak: Komunizm 'wymyślono' w roku 1848. Podatek katastralny był pobierany już w starożytności. Nie jest wykluczony że pierwsze społeczności uznające prawo własności ziemi już go miały.

Poza szczerą nienawiścią do ludzi posiadających więcej mieszkań a nie chcących ich oddać przegrywowi za darmo pojawia się ciekawy temat.

Mianowicie ożywienie rynku tak że przegrywowi będzie łatwiej kupić mieszkanie a jak wiadomo mieszkanie prawem a
  • Odpowiedz