Wpis z mikrobloga

#fm20 #footballmanager #fmweekly
Hej! Zapraszam do kolejnej odsłony cyklu wpisów. Obawiam się, że jest to przedostatni wpis.

Niestety czas mnie mocno ogranicza i nawet w soboty jest ciężko. W tym w spisie zatem podsumuję krótko 3 kolejne sezony, a kolejnym wpisem zakończę cykl. Jest to podsumowanie niedoszłych wpisów cyklu:
- Sezon 25/26: "Przymiarka do Premier League"
- Sezon 26/27: "Kolejny dzień w pracy..."
- Sezon 27/28: "Upragniona wygrana"

- Sezon 25/26: "Przymiarka do Premier League"

Kolejny rok panowania we Włoszech grając AS Roma, i kolejny rok klapy w Lidze Mistrzów. I w zasadzie tą kwestią mógłbym zaczynać większość wpisów. Jedyna ciekawa rzecz, która się wydarzyła, to moje podanie na pozycję managera Manchesteru United. Oczywiście chciałem tylko zobaczyć jak to wygląda w Anglii, więc zrobiłem to na pobocznym save'ie. A więc dostałem się i moje porażki w LM zostały wyjaśnione - wszystko rozchodzi się o pieniądze. W Romie budżet klubu dochodził max do 80mln, po czym przez cały sezon spadał(więcej strat niż zysków miesięcznie). A tu przychodzę do słabo spisującego się ManU, i budżet rzędu 600 mln, z czego 150 mln na transfery. No i z takimi konkurowałem w LM... Oczywiście wróciłem do dawnego save'a, bo zdobycia Ligi Mistrzów Romą nie odpuszczę.

Kupiłem:
Leroy Sane - 31-letni, gra na 2 skrzydłach, kupiony w przerwie zimowej za 13,5mln - jak za darmo
Joaquin Abbalay - Jakiś Wonderkid z Argentyny za 5 mln
Alessandro Plizzari - bramkarz z Herthy za 4,7 mln
Jorginho - 33-letni, World Class, na dodatek Włoch, od razu miał szacun na szatni. Przyszedł za darmo, choć kontrakt dosyć wysoki. Zdecydowanie udany 'zakup'.
Abdou Diallo - 29-letni bardzo dobry obrońca, i to za darmo

Sprzedałem:
Ronaldo Camara - 44(54 z bonusami) mln
Ronald Araujo - do Chin za 30 mln, był średniakiem, a już miałem Diallo

Skład:
Drągowski(Plizzari) - Angelino(Dimarco), Diallo(Ibanez), Mancini, Bouah(Florenzi) - Cristante(Kozłowski),Riccardi(Jorginho),Sane(Asensio),Delle Alli(Olszewski), Zaniolo(Eneko Bengoetxea) - Pinamonti(Origi)

- Sezon 26/27: "Kolejny dzień w pracy..." (tradycyjne odpadłem z LM w 1/4 z angielskim klubem - Liverpoolem)

Kupiłem:
Francesco Coppolla - 35(65 z bonusami)mln, 22-letni bardzo dobry środkowy obrońca, który miał już występy w reprezentacji. Chyba trochę dużo sypnąłem, ale środek obrony mam załatwiony na lata
Tomoya Haga - 25mln, prawy skrzydłowy, który mógłby od biedy zagrać na prawej obronie jak Copmplete Wing Back. No i Japończyk, więc klub zadowolony, że koszulki będą się sprzedawać.
Izzi, Krasniqi, Michelotti - 3 rokujących zawodników za łącznie 13 mln
Luis Carbonell - następca Origiego, Hiszpan, pierwszy raz w życiu wypożyczyłem z opcją pierwokupu, za 10 mln.

Sprzedałem:
Delle Alli - Tottenham się zreflektował i wykupił go... za 62 mln. U mnie się aż tak dobrze nie spisywał, więc go opchnąłem. Kibice i klub wkurzeni, bo sprzedał gwiazdę światowego formatu. Szkoda, że w meczach tej światowej klasy nie pokazywał. Na dodatek blokował slot dla gracza spoza UE.
Kamil Jóźwiak - stał się za słaby na Romę. I tak był za długo, ale chciał zostać, bo wierzył, że powalczy o skład. Sprzedałem do chin za 20 mln.
Andrea Giannone - młody wychowanek, poszedł za 20 mln do Chin. Chyba pominąłem go w poprzednich wpisach. Miał przebłyski, ale przestał się rozwijać, zaczynałem potrzebować kogoś kto będzie grał dobrze w każdym meczu.
Alessandro Plizzari - kupiony w poprzednim sezonie, sprzedany z zyskiem 3 mln
Labinot Kuqi - Wonderkid wychowanek, jednak nie wierzyłem w niego, więc dałem go kupić Arsenalowi za 3 mln, z możliwością odkupienia do 3 lat za 10 mln funtów.
Florenzi - emerytura

Skład:
Drągowski(Krasniqi) - Angelino(Dimarco), Diallo(Ibanez), Mancini(Coppolla), Bouah(Haga) - Cristante(Kozłowski),Riccardi(Jorginho),Sane(Asensio),Delle Alli(Olszewski), Zaniolo(Eneko Bengoetxea) - Pinamonti(Origi)

- Sezon 27/28: "Upgraniona wygrana"
Kupiłem:
Emanuelle Cappellano - Lewy obrońca, Włoch, z PSG za 24 mln. Lepszy niż Dimarco, na lepszego mnie nie stać
Romario Baro - dałem za niego Ibaneza + 23 mln. pomocnik światowej klasy, takiego trzeba było mi w środku pola. Nie mam pojęcia, czemu zarząd był niezadowolony z warunków wymiany.
Samuel Manuel - 23-letnia gwiazda z Niemiec, klauzula 23 mln, więc z zyskiem sprzedam, jak się trochę rozwinie
Luca Licata - Wonderkid Kompletny Napastnik z Niemiec. Rozważałem grę w innym ustawieniu właśnie z kompletnym napastnikiem. No to sprowadziłem 18-latka za klauzulę 15 mln.
Mark Busse - 7 mln Wonderkid z Niemiec(16 lat). Ofensywny pomocnik, ale chyba lepiej prezentuje się jako odwrócony skrzydłowy
Mohamed Salah - za darmo 34-letni, jako Raumdeuter na zapas. Kibice mieli mieszane uczucia, lubili gościa, ale byli niezadowoleni, że przyszedł z Liverpoolu :)
Lorenzo Pellegrini - za darmo 3-letni, wychowanek, spędził kupę czasu w Liverpoolu, środkowy/ofensywny pomocnik światowej klasy, dobre rozegranie, dobre rzuty wolne i rożne, no i gość do szatni.
Joshua Kimmich - za darmo jako 32-latek, dzięki niemu zobaczyłem jak w FMie powinien grać prawy obrońca.

Sprzedałem:
Eneko Bengoetxea - ten Wonderkid, którego wyciągnąłem za 20 mln. Barcelona kupiła go za 110 mln funtów. Nie chciałem robić mu pod górkę, zwłaszcza, że był to świeżo upieczony mistrz świata z reprezentacją. Pierwszy mój taki transfer wychodzący, i bardzo duży przepływ gotówki.
Alessio Ricardi - wychowanek poszedł do Juventusu za 40 mln - trochę kiepska sytuacja. Ale miał strasznie nierówną formę, a szkoda, bo chciałem, żeby grał przez całą karierę u mnie. Szkoda tylko, że nie sprzedałem wcześniej, bo być może dostałbym więcej.
Leroy Sane(17mln), Marco Asensio(20mln) - w przerwie zimowej ich puściłem, bo już robili się wiekowi i kończyły się kontrakty.
Dimarco - (18mln), lewy obrońca, którego kupiłem z Interu za grosze jako jednego z pierwszych. Niestety potrzebuję coraz lepszych graczy.
Ibanez - Wymiana za Romario Baro

Skład:
Drągowski(Krasniqi) - Cappellano(Angelino), Diallo(Coppolla), Mancini, Kimmich(Bouah) - Baro(Cristante),Jorginho(Kozłowski),Carbonell(Sane,Asensio,a potem Manuel),Pellegrini(Olszewski), Zaniolo(Haga, Salah) - Pinamonti(Licata)

Tak, to był ten sezon. W końcu wygrałem Romą Ligę Mistrzów! Duża w tym zasługa pozyskanych na środek pola graczy światowej klasy oraz brak poważniejszych kontuzji w końcówce sezonu. No i Kimmich, który był w zasadzie kolejny rozgrywającym, tak grał dobrze na prawej obronie.

wołam: @aut91 @Schneider91 @lczernecki @So_I_Scream @19karol90 @dobrepicko @LordDockers @snorli12 @klcn123 @kumkumczyta @hekerakaobywatel @Gooral7 @Irinolld @lukwac @tolstyy00 @Krx_S @stirLitzz @st0n3 @StefanBadyl @gowa91
  • 6
@dobrepicko: No trochę mi to zajęło. Ale mam satysfakcję, bo ważni gracze zespołu są wychowankami lub są w klubie przynajmniej 5 lat(Zaniolo, Bouah, Mancini, Cristante, Pellegrini, Pinamonti). Zapomniałem też napisać, że jestem pierwszą włoską drużyną, która wygrała LM w mojej karierze, wszystkie wygrane angielskich drużyn, poza dwa wyjątkami: PSG, Barcelona.