Wpis z mikrobloga

Europa Równych Płac.
Dziś odbyły się konsultacje projektu ustawy w sprawie ograniczania różnicy w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn.
Czy wiecie, że od 20 lat średnia różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn utrzymuje się w Polsce na poziomie 19%? (dane GUS)

Luka widoczna jest zwłaszcza w sektorze prywatnym i w elastycznych składnikach wynagrodzeń takich jak premie i nagrody. Jeśli uwzględnimy te ostatnie, to skorygowana luka wynagrodzeń w podmiotach zatrudniających przynajmniej 9 pracowników wynosi aż 30%! Porównanie z innymi krajami UE w oparciu o tę samą metodologię i źródła danych wskazuje, że różnica w poziomie płac jest w Polsce relatywnie wysoka, zwłaszcza w sektorze prywatnym gdzie przekraczała 28% w 2014r.

Zapobiec tym nierównościom może projekt ustawy, którego pomysłodawcą i inicjatorem jest Stowarzyszenie Kongres Kobiet, a autorami są prof. Anna Rakowska-Trela, prof. Jacek Męcina, prof. Iga Magda, dr. Ewa Rumińska-Zimny.
CC: Barbara Nowacka Katarzyna Lubnauer Małgorzata Kidawa-Błońska Anna Karaszewska Magdalena Roguska

Nie no PiS musi chyba specjalnie płacić tej pseudopozycji, żeby zajmowała się idiotycznymi tematami jak np: gender gap lub napompowaną kwestią aborcji, w obliczu całkowitego zaorania klasy średniej przez Nowy Ład Morawieckiego.

#bekazpisu #bekazprawakow #neuropa #4konserwy #bekazpodludzi
#bekazlewactwa #polityka #polska #ekonomia #gospodarka
T0F1K - Europa Równych Płac.
Dziś odbyły się konsultacje projektu ustawy w sprawie o...

źródło: comment_1615641257ipfj87ul6iXyJUwIunry1f.jpg

Pobierz
  • 14
@T0F1K: @wypok312: Ja bym w ogóle poszedł dalej i wprowadzić pojęcie "Male supremacy" jako kategorię przestępczą. Niepokornych mężczyzn się będzie wsadzało do pierdla a reszta odda się sama w niewolę. Do tego:
1. Wyrzucenie wszystkich mężczyzn ze stanowisk politycznych
2. Obowiązkowa zmiana płci u facetów na kobiety - no bo muszą dzieci się pojawiać przecież demografia walnie na łeb na szyje
Już komuniści zacierają rączki na kolejną wojnę klasową kobieta
@T0F1K:
Lewica daje swoim (kobiety i kolorowi) a zabiera i gnoi nie swoich (biali mężczyźni). Dlatego jest lewicą. Przywileje, parytety, akcje afirmatywne, dopłaty i zasiłki w zamian za głosy wyborcze. Relacja symbiotyczna gdzie dwa organizmy pasożytują na jednym.
Generalnie rykoszetem obrywa jeszcze merytokracja.
@T0F1K:
Podlinkuj mi projekt o tym jak feministki planują mnie wydymać i zwalczyć "gender gap". Co PiS robi to ja wiem. Ciekawi mnie jaką strategię obrały roszczeniówki.
@Pandamix:
Czyli pracodawca ma płacić kobietom więcej bo tak. Spadnie wydajność pracy bo premii nie dostanie pracownik który się wykazuje, tylko kobieta. Więc nikomu nie będzie zależeć na zbytnim staraniu się kiedy i tak starania nie zostaną nagrodzone. Tyle samo premii dostaną kobiety za złą pracę, ile nie otrzymają mężczyźni za dobrą pracę.
- Facet nie dostanie nawet jak się stara
- Kobieta dostanie nawet jak się nie stara.

Efekty? Spadek