Wpis z mikrobloga

Skutku uboczne: zmniejszenie objętości ejakulantu. Spotkał się ktoś? Zawsze u mnie było tego dość sporo, a po 3msc kuracji na finasterydzie (~0,5mg dziennie) praktycznie nie mam wytrysku, kapnie co najwyżej kilka kropel. Libido praktycznie padło, od 2tyg nie mam właściwie żadnych spontanicznych wzwodów, nawet z rana. Na ten moment planuje odstawić, bo zaczynam się bać jaki skutek uboczny będzie następny. Cóż...przynajmniej spróbowałem, mam nadzieje że po odstawieniu wróci do normy, a z włosami na głowie widocznie trzeba się pożegnać, to już był ostatni dzwonek żeby coś z tym zrobić :/ Zostawię sobie dalej Zoxid, minoxidil i jakieś suplementy na włosy, bo mam wrażenie że po nich włosy wyglądają trochę zdrowiej (a może to placebo), chociaż zdaje sobie sprawę że bez blokowania DHT niewiele zdziałam.
#finasteryd #zakola #lysienie
  • 35
@Razor1711: Muszę poczytać i poszukać informacji jak wygląda sprawa z wcieraniem tego w skórę. Z tego co się rozglądałem to RU trochę kosztuje i nie jest tak łatwo dostępne jak finasteryd. Na razie robię odstawkę i mam nadzieję że wróci wszystko do normy.
@Razor1711: Jak nie weźmiesz to się nie przekonasz. Trochę loteria z tymi skutkami ubocznymi, jest większe prawdopodobieństwo że nic Ci nie będzie, ale kto wie czy akurat nie znajdziesz się w tym małym % osób które zrobiły sobie krzywdę fina.
@Anthrax91: gdzies tutaj czytalem, o wcieraniu tego w glowe, jakis mirek tutaj podawal miskture finasteryd+plus cos tam jeszcze i do nacierania w glowe, podobno blokuje dht tylko tam na glowie, a nie we krwi cos w tym stylu, poczytaj
@Anthrax91 u mnie przez rok było dosyć spoko, jedynie to co mówisz, zdecydowanie zmniejszył się wytrysk, jednak libido pozostało wysokie i nie miałem problemów z erekcją, również próby wątrobowe w normie. Po dwóch latach pojawił się ból prawego jądra, ból w okolicach sutka i podwyższone próby wątrobowe, wtedy zdecydowałem się na odłożenie finasterydu. Objętość ejakulatu już po dwóch tygodniach od zaprzestania stosowania zdecydowanie zwiększyła się, ból jądra ustał, z podwyższonymi próbami wątrobowymi
@Razor1711 niestety jeżeli chodzi o planowanie dziecka to sprawa jest bardzo skomplikowana, też z etycznego punktu widzenia, bo nikt nie chciałby mieć na sumieniu zdrowia przyszłego dziecka, tylko i wyłącznie dlatego, że w młodości chciał zachować czupryne. Tak samo jeżeli bierze się fina, to trzeba być dużo ostrożniejszym podczas seksu, aby mieć pewność, że kobieta przypadkiem nie zajdzie w ciążę. Oczywiście szczególnie niebezpieczne w przypadku męskiego potomka. BTW. Ja brałem przez większość