Wpis z mikrobloga

albo te rzekome relacje niektorych pro-finasterydowych dermatologow jak to wypisywali fina od 30 lat tysiacom mezczyzn i nie tylko nie zdarzyla im sie ani jedna osoba z PFS ale nawet w ogole z jakimikolwiek ubokami w trakcie kuracji. tak jasne. ludzie nie bierzcie za pewnik wszystkiego co powie wam doktorek bo moze byc tak ze on ma jakis interes w tym zeby mowic tak a nie inaczej. albo zwyczajnie te osoby z ubokami dostajac tych ubokow po prostu przestawaly tego fina brac ergo nie pojawily sie wiecej u tego dermatologa na wizycie bo po co mialy to robic skoro nie decydowaly sie kontynuowac kuracji dlatego doktorek wiecej o nich ani widu ani slychu nie dowiadujac sie jednoczesnie o ich ubokach.

a do tych ktorzy krytykuja wszystkich krytykujacych pro-finasterydowy bias to prawda jest taka ze nikt z was nie moze miec zadnej pewnosci ze rzekome nieustepujace po zakonczeniu kuracji uboki to tylko fikcja i zbiorowa paranoja. to ze kevin mann albo inni celebryci walki z lysieniem mowia ze tak jest to jeszcze nie jest dowod ze to prawda. mimo wszystko wydaje mi sie ze wmawianie ludziom ze nie ma zupelnie zadnego ryzyka bawiac sie z tym lekiem jest po prostu nieuczciwe. niech kazdy sobie bierze co chce ale niech to bedzie indywidualna decyzja kazdego kto sie na to decyduje i niech taka osoba wezmie tylko pod uwage ze gdzies tam w internecie istnieje sobie spolecznosc ludzi sadzacych ze ten lek zrobil z nich impotentow i zniszczyl ich zycia i sam wyciagnie wnioski czy te osoby moga mowic prawde czy sa tylko paranoikami ktorzy wmowili sobie uboki czytajac posty na forach.
#finasteryd #lysienie #minoxidil #zakola
  • 48
  • Odpowiedz
@Major_Kogz: @DunningKruger: @Bartold89: @Darknes17: @Utero: (3 ostatnich panow wolam bo polajkowaliscie posta Majora_Kogza)
edit: dobra nie tego posta polajkowaliscie co myslalem ale walic juz xd

1) "Neurosteroids like 3α-androstanediol (derived from DHT) and allopregnanolone (derived from progesterone) activate the GABAA receptor in the brain; because finasteride prevents the formation of neurosteroids, it functions as a neurosteroidogenesis inhibitor and may contribute to a reduction of GABAA activity."

2)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fastnbulbous: po prostu układ hormonalny i działanie osi i receptorów androgenowych jest zbyt skomplikowany żebym równał kogoś na pewniaka z ziemią. Są różne anomalie i jemu fina nic zlego moze nie robić. Może juz przed tym hormony miał w podłodze? Receptory ma ledwo czule? Kto wie( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak widać kwestia fina dzieli ludzi na 2 obozy .


@Herdion: jest jeszcze jeden obóz, do którego należy @fastnbulbous, czyli ludzie którzy od miesięcy boją się brać Fina, cały czas czytają o ubokach, spamują na tagu, a w efekcie i tak nic z tego nie wiedzą xD
@fastnbulbous, już Ci raz pisałem - daruj sobie tego Fina, bo jak go zaczniesz brać to na bank wkręcisz sobie jakieś uboki
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niebieskieniebo: właśnie nic. Nic mi do tego. Dobrze jeśli tylko przy tym nie opowiada nieprawdy.

Ludzie robią sobie o kilka rzędów gorsze rzeczy i nawet nie mają z tego korzyści a tu potencjalne są.
  • Odpowiedz
nikt nigdzie nie mówi o braku ryzyka.

@niebieskieniebo: twierdzisz ze nikt nie mowi o braku ryzyka kiedy polowa wykopkow z tagu #finasteryd jest swiecie przekonana ze branie tego leku to w sumie tak jak lykanie witamin a jego efekty uboczne sa w wiekszosci tylko wynikiem zbiorowej paranoi. xd nic mi do tego czy ktos bierze fina czy nie ale kiedy widze niektore wypowiedzi tutejszych naukowcow ktorzy nowe osoby przekonuja do fina
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fastnbulbous: to je wykop, tu mnie ludzie pouczają na tematy medyczne. Deal with it.

Jak mi ktoś kiedyś wpierał że finasterydy są wręcz zdrowe dla mężczyzn to wiedziałem przynajmniej z kim rozmawiam.
  • Odpowiedz