Wpis z mikrobloga

Panowie i Panie, niedawno wróciłem. Jestem zmęczony, jutro normalnie pod tagiem #detektywzarzutka wrzucę fote, obecnie do poniedziałku jadę na "lejku" i nawet zdjęcia się nie ładują a jutro będę miał dostęp do wifi.

Sprawa wygląda tak, że szwagier kopał 50 metrów kabla ręcznie bo on koparek nie będzie dorabiać, kabel zakopał na około 30cm i w jednym miejscu miał go w nadmiarze. Aby ten nadmiar schować to wbił kabel szpadlem w ziemię. Jak wbił szpadel tak uszkodził kabel i jego izolację.
Szwagier sam odkopał wskazane miejsce ale nie przyznawał sie do samego końca. Zrobiłem akcjew stylu Rutkowskiego z mamą Madzi i powiedział, że faktycznie tak mogło być. Wykopał również drugie miejsce przy zetce (ta skrzynka przed posesją co są liczniki lub same przyłącze), gdzie również uderzał szpadlem w kabel, ale ten był cały.

Kabel został połączony miedzianymi tulejkami, które się zaprasowuje, przez co miejsce łączenia jest jednolite. Założona termokurczka z klejem i poszła na wszystko mufa żywiczna, zostało wymienione zabezpieczenie selektywne na etimata, zrobiłem rysunek jednokreskowy, z miejsca w energrtyce go podbili i jeszcze dzisiaj zaplombowali.

Nie chce mi się wszystkim odpisywać na to samo, ale Asia ruchana nie była. Nie pojechałem tam na #!$%@? a na wykonanie określonych prac. Po prostu byłem mega zaskoczony gościnnością tych ludzi, ponieważ nawet rodzina nie potrafi zrobić tyle, co Ci ludzie.
Przy okazji ojciec Asi odpalił berlingo. Zmieniał silnik, ale ten nie odpala.
-A czy pompę abs pan podłączył?
-Nie, bo tylko silnik chce odpalić
-Francuz musi mieć komunikację can z pompą abs inaczej nie odpali.

Stary podłączył pompę elektrycznie i auto odpaliło za pierwszym razem xd

@Silikon sprawdziłem wynik ipz specjalnie dla Ciebie. Wynik powyżej 2000 ohm. Zbyt mały styk z ziemią a dodatkowo dookoła kabla podsypka z dość dużej ilości piachu a jak wiadomo, piach aż tak idealnie nie przewodzi jak np glina czy czarnoziem.

@krzysiu97 wbijanie sie szpilkami w przewody czy kanalize to temat znany przez nieogarniętych monterów PV.

@PomidorovaLova nie wyglądała na osobę, która ma 43 lata ( ͡º ͜ʖ͡º)

@loyboy transformator

@MojaPuffa dziękuję za troskę, jest to mega miłe.

Jakby ktoś miał pytania to śmiało.

A, ktoś pytał o miernik do badania instalacji, sonel mpi525.
  • 31
@Zarzutkkake: Czekaj czekaj, co energetyka musiała zaplombować? Skoro to był WLZ od skrzynki licznikowej do rozdzielnicy w domu to w żadnym miejscu on nie jest oplombowany. Chyba że to jakieś stare złącze i WLZ idzie bezpośrednio do licznika zamiast na listwę zaciskową.
  • 31
@msnrc nikt nie podbija zakopanego kabla. To co sie dzieje za licznikiem to nikogo nie intetesuje.

@bambus94 w takim razie coś nie halo po drodze. Na 5km linii 0.3 to żaden wyczyn tak na prawdę.

@richr wziąłem za paliwo. Nie wszystko przeliczam na pieniądze. Najwięcej warte wtym przypadku było to, jak zostałem przez nich potraktowany. Gdybym nie musiał to bym przez tydzień im to naprawiał ( ͡º ͜ʖ͡º