Wpis z mikrobloga

@xEm: 460 jest okej, jesli ta karta kredytowa jest zamknieta, to mozna to zobowiazanie "usunac" z bik - przeniesc je do sesji statystycznej ktorej nie widza banki w ocenie ryzyka kredytowego. A jesli jest otwarte - wszystko zalezy jak dawno. Niektóre banki weryfkuja opoznienia 1 rok wstecz, inne 2 lata wstecz, inne 3 lata.
@xEm Bank przy hipotece ma w dupie scoring punktowy. Nie ma dla nich znaczenia to ile tosterów i lokówek spłaciłeś w ratach 0% gdy pożyczają ci milion złotych.
@xEm Dochody, źródło dochodów, koszty i kredyty, historia problemów ze spłatami, nieruchomość będąca zabezpieczeniem. Będą sprawdzać BIK, ale nie będą patrzeć na żaden scoring tylko będą szukać konkretnych wpisów.
  • 0
@dran2 czy wpis o przedawnionej płatności 31-90 dni przekreśla szanse na kredyt? Miało to miało to miejsce jakieś 2 lata temu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KromkaMistrz:
Podpowiesz jak usunąć takie wpisy z BIK. U mnie bank wpisał opóźnienie w opłacie za kartę kredytową okres pomiędzy naliczeniem opłaty a jej anulowaniem (karta w promocji bez opłat).
@KromkaMistrz: Pobierałem BIK i dostałem 460 punktów, ale nie wiem jak na to będzie patrzyć bank. Orientujesz się ze swojego doświadczenia co przekreśla szansę na kredyt hipoteczny?
Orientuje się ktoś z Was czy jest szansa pozytywnej weryfikacji BIK jeśli miałem 5x opóźnienie 30-90 dni w spłacie karty kredytowej w ciągu ostatnich 5 lat? Była tam jakaś mała kwota (2-3k), ale po prostu o niej zapomniałem.

W ogóle orientujecie się ile pkt to jest "dobry" scoring dla banku?

@xEm: W raporcie zaawansowanym BIK pokazuje mi 460 punktów. Dużo, mało?


@xEm: Opóźnienia tego typu są niekorzystne i w wielu